Печерський суд зобов’язав виплатити податківцю часів Януковича 130 млн грн – ЗМІ

12 жовтня Печерський районний суд Києва зобов’язав Держказначейство виплатити з бюджету 130 млн грн, “помилково сплачені” фізичною особою. Відомості про це опубліковано 13 жовтня у Єдиному реєстрі судових рішень. За інформацією видання “Главком”, гроші призначено Олександрові Головачу, синові ексглави податкової міліції часів Віктора Януковича Андрія Головача.

Гроші було сплачено до казни в межах угоди зі слідством у рахунок компенсації збитків, завданих Головачем-старшим. Син експодатківця оскаржив транзакцію як “помилкову”.

Уперше про бажання Головача-молодшого повернути гроші, внесені в межах угоди батька зі слідством, агентство “РБК-Україна” написало влітку 2020 року, опублікувавши текст позовної заяви. Головача обвинувачували в незаконному відшкодуванні податку на додану вартість на 3 млрд грн для різних компаній у складі організованого злочинного угруповання на чолі з екскерівником Міндоходів Олександром Клименком та експрезидентом Віктором Януковичем.

9 серпня 2016 года Військова прокуратура України разом зі Службою безпеки затримали Головача.

Про компенсацію бюджету збитків у розмірі 130 млн грн у межах угоди зі слідством оголошував тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко. Він говорив, що перед звільненням Головача із СІЗО в лютому 2017-го той не тільки визнав себе винним, а й “розписав схеми і дійових осіб мафіозного угруповання”.

“Як з’ясувалося цього літа, гроші за батька вносив син Олександр Головач, який тепер вирішив визнати транзакцію “помилковою”, адже особисто він не був стороною жодної угоди, не був визнаний винним за завдання будь-якої шкоди державі, і, відповідно, ніяких підстав вносити 130 млн грн на рахунок казначейства у нього не було… Крім 130 млн грн “випадково” заплачених коштів, Головач-молодший також вимагав від держави компенсувати йому 11,7 млн грн “інфляційних”, – пише “Главком”.

Суд задовольнив вимогу в частині повернення Головачу 130 млн грн, але нараховувати “відсотки за користування” відмовився.

“Якщо слідувати логікою аргументів, викладених у позові Головача-молодшого, то якщо компенсації державі за завдані збитки бюджету не було (130 млн повинні повернутися), то угода зі слідством фактично недійсна. А це означає, що умовний термін його батька Андрія Головача строком на п’ять років автоматично повинен перетворитися на реальний”, – пише видання.

“РБК-Україна” писало, що справою Головача займається генеральна прокурорка Ірина Венедіктова через своє оточення. Зокрема, одним з адвокатів Головача є Сергій Чорний, експрокурор Генпрокуратури (він звільнився звідти в листопаді 2019 року). У цій справі він захищає інтереси Головача, заручившись підтримкою Романа Вітвіцького, з яким вони разом працювали прокурорами в наглядовому відділі ГПУ.

Через них, за словами журналістів, Головачі пов’язані з в.о. начальника департаменту з нагляду за діяльністю ДБР Олександром Пановим. Чорний і Панов одночасно працювали разом у прокуратурі Харківської області. Адвокатом же, який подавав позов до Печерського суду, є Володимир Кочан, колишній суддя Вищого адміністративного суду України (до 2016 року), який також має зв’язки в Офісі генпрокурора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *