"Бюджет – це цифра, якої завжди не вистачає". Арахамія не відкинув скорочення чисельності української армії

Глава парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія не відкинув можливості скорочення чисельності української армії. Про це він сказав 14 жовтня в ефірі каналу “Україна 24”, реагуючи на репліку керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, який був гостем програми.

“Дуже важливо визначитися: ми хочемо побудувати контрактну армію з меншою чисельністю (нехай це буде 190 тис., а не 246 тис. загалом), але вона буде краще озброєна, краще мотивована і з більшими зарплатами, або ми хочемо тримати величезну (плюс призов). Мені здається, це серйозна тема для розмови”, – сказав Мусієнко.

Арахамія, який приєднався до ефіру за кілька хвилин, сказав, що чув розмову у студії.

“Я підслухав вашу розмову з гостем і повністю погоджуюсь із принципами, про те, що нам насправді треба, зокрема, хоча б вести розмови і розрахунки щодо можливого скорочення чисельності. Ми розуміємо, що бюджет – це цифра, якої завжди не вистачає. Стаття для оборони – захищена, але завжди немає достатньо коштів, щоб переозброювати армію, придбати нові речі, нове озброєння, нові технології, займатися [навчанням]. Якщо ми будемо зменшувати бюджет проїдання і трошки збільшувати бюджет розвитку та інновацій, то [оборонна] спроможність нашої армії буде зростати. А це те, що нам треба, щоб стримувати військову агресію з боку Російської Федерації та будь-яких інших потенційних ворогів”, – зазначив він.

У Міноборони повідомляли, що від початку війни на Донбасі у 2014 році до 2017-го чисельність ЗСУ збільшилася зі 150 тис. осіб до 255 тис. Резерви станом на кінець 2017-го становили 150 тис. осіб.

У лютому президент України Володимир Зеленський говорив, що чисельність української армії становить 200 тис. осіб.

У серпні Генштаб ЗСУ повідомив про скорочення кількості призовників, яких мають намір призвати восени. Штатну чисельність армії планують скоротити на 20 тис. до кінця 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *