Глава парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія не відкинув можливості скорочення чисельності української армії. Про це він сказав 14 жовтня в ефірі каналу “Україна 24”, реагуючи на репліку керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, який був гостем програми.
“Дуже важливо визначитися: ми хочемо побудувати контрактну армію з меншою чисельністю (нехай це буде 190 тис., а не 246 тис. загалом), але вона буде краще озброєна, краще мотивована і з більшими зарплатами, або ми хочемо тримати величезну (плюс призов). Мені здається, це серйозна тема для розмови”, – сказав Мусієнко.
Арахамія, який приєднався до ефіру за кілька хвилин, сказав, що чув розмову у студії.
“Я підслухав вашу розмову з гостем і повністю погоджуюсь із принципами, про те, що нам насправді треба, зокрема, хоча б вести розмови і розрахунки щодо можливого скорочення чисельності. Ми розуміємо, що бюджет – це цифра, якої завжди не вистачає. Стаття для оборони – захищена, але завжди немає достатньо коштів, щоб переозброювати армію, придбати нові речі, нове озброєння, нові технології, займатися [навчанням]. Якщо ми будемо зменшувати бюджет проїдання і трошки збільшувати бюджет розвитку та інновацій, то [оборонна] спроможність нашої армії буде зростати. А це те, що нам треба, щоб стримувати військову агресію з боку Російської Федерації та будь-яких інших потенційних ворогів”, – зазначив він.
У Міноборони повідомляли, що від початку війни на Донбасі у 2014 році до 2017-го чисельність ЗСУ збільшилася зі 150 тис. осіб до 255 тис. Резерви станом на кінець 2017-го становили 150 тис. осіб.
У лютому президент України Володимир Зеленський говорив, що чисельність української армії становить 200 тис. осіб.
У серпні Генштаб ЗСУ повідомив про скорочення кількості призовників, яких мають намір призвати восени. Штатну чисельність армії планують скоротити на 20 тис. до кінця 2020 року.