Працівники німецької компанії Lufthansa Technik 13 жовтня відмовилися обслуговувати літак, що належить президенту Білорусі Олександрові Лукашенку. Про це повідомив Telegram-канал NEXTA.
За інформацією ЗМІ, Boeing 737 із реєстраційним номером EW-001PA, що належить Лукашенку, приземлився в аеропорту Fuhlsbüttel Гамбурга, команда працівників відклала гайкові ключі вбік на знак протесту.
На заяву профспілки посилається і білоруське видання “Наша Ніва”.
“Це літак того самого Лукашенка, який віддав наказ стріляти з бойової зброї в демонстрантів у Білорусі. Ми, профспілкові активісти кампанії Lufthansa Technik, не забуваємо нашої давньої традиції міжнародної солідарності і стоїмо пліч-о-пліч із білоруськими робітниками”, – написано в заяві профспілки LufthansaTechnik.
Профспілка вимагає відставки Лукашенка і проведення демократичних виборів у Білорусі.
“Майже 31 рік тому в компанії була дуже схожа ситуація. Глава Румунії [Ніколае] Чаушеску придушував протести робітників, поки працівники Lufthansa Technik мали ремонтувати його літак. Тоді вони на знак протесту відклали вбік гайкові ключі”, – ідеться в повідомленні.
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента, на яких, за офіційними даними, переміг Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про впевнену перемогу опозиційної кандидатки Світлани Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення, було затримано 13 тис. людей. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі інавгурації не анонсували і не транслювати по телебаченню.
Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали Лукашенка обраним главою держави.
Ніколае Чаушеску був главою Державної ради Соціалістичної Республіки Румунія, а потім президентом республіки з 1967-го до 1989 року. Друге десятиліття правління Чаушеску характеризували жорсткий стиль правління, культ особистості і репресії проти інакодумців. 1989 року почалися заворушення румунів, які переросли в революцію у країні. За вироком трибуналу Чаушеску і його дружину розстріляли.