13 жовтня відбувся круглий стіл, під час якого обговорили пропозиції від бізнесу до майбутньої влади Івано-Франківської громади напередодні місцевих виборів.
За словами організаторів, метою цього заходу було представлення топ 5 пропозицій від бізнесу, привернення уваги кандидатів на місцевих виборах до потреб і запитів бізнесу, а також обговорити бачення кандидатів розвитку малого та середнього бізнесу в Івано-Франківській ОТГ.
На захід завітали кандидати на посаду міського голови, а також кандидати у депутати Івано-Франківської міської ради та підприємці. Координаторка проєкту та голова правління ГО «Громадський центр «Аталон» Леся Аронець розповідає, що вони уже вдруге реалізують такий проєкт.
«Коштом податків бізнесу формується бюджет громади, тому це дуже важливо. У 2015 році у нас була подібна акція у рамках якої була створена коаліція малого та середнього бізнесу. Тоді 25 бізнес-асоціацій об’єдналися і підписали меморандуми з владою. Протягом ста днів ми моніторили наскільки ці пропозиції виконуються та як їх враховують протягом першого року. Так само ми й працюватимемо цього разу», – каже Леся Аронець.
За її словами, такі лобістські акції проходять у 10 містах України. Координаторка стверджує, що було важливим етапом, оскільки Івано-Франківськ є одним з кращих міст для ведення бізнесу. Протягом трьох місяців проводили діалоги з різними представниками бізнесу в Івано-Франківську. Було проведено п’ять фокус-груп за сферами, визначені певні пропозиції та пріоритети.
“Успіх отримати – це добре, але також добре його утримати, щоб ці умови справді були сприятливими”, – наголошує Леся Аронець.
Керівниця проєкту Наталія Кобильчак каже, що намагалися охопити всі сфери бізнес-діяльності, які представлені в Івано-Франківській ОТГ. За результатами обговорень сформували 24 ідеї. Їх сформувати у шість блоків: дерегуляція, освіти та кадри, інформація та партнерство, промоція та інформаційна підтримка, інфраструктура та ресурси та туристична галузь. Згодом вивели й топ 5 пропозицій, які найбільше цікавили підприємців. Це встановлення та забезпечення єдиних та рівних для всіх «правил гри» у сфері підприємницької діяльності, покращення якості надання послуг під час здійснення процедур з метою скорочення часових витрат бізнесу, налагодження взаємодії між владою, підприємцями та навчальними закладами для забезпечення потреби у кадрах, популяризація статусу підприємця та впровадження цифрових рішень для комунікації бізнесу і влади.
“Ми не мали на меті глибоко дослідити цю ситуацію. Ми провели своєрідний експрес-аналіз проблематики, внаслідок чого сформували пропозиції. Вони не є безумовними вказівками до дій, а радше орієнтирами, які б мали спрямувати майбутню владу, куди далі рухатися. Деякі пропозиції сформовані вже у вигляді заходів, а деякі – потребують додатково опрацювання і конкретизації”, – каже Наталія Кобильчак.
Опісля дискусії присутні кандидати підписали меморандуми про реалізацію заходів зі створення комфортного бізнес-середовища в Івано-Франківській громаді. Від політичних сил меморандуми підписали представники ВО «Платформа громад», партій «ГОЛОС», «Європейська солідарність», «За Майбутнє», «Сила і Честь», «Слуга народу», «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка», «Українська Галицька Партія». Також меморандуми підписали кандидати на посаду голови громади Василь Стефанишин, Наталія Сербин, Олександр Богачов, Петро Шкутяк. Висловили готовність підписати меморандуми й представники ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та кандидат у мери Руслан Марцінків.
Адвокасі-кампанія впроваджується за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Окремі думки, висловлені в публікаціях (під час заходу), відображають особисту позицію авторів і можуть не збігатися з поглядами Уряду США та Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).
Нагадаємо, у Франківську назвали п’ять пропозицій бізнесу до майбутньої міської влади.