G20 проведе позаплановий саміт для обговорення зупинення виплат боргів найбідніших країн

Лідери “Великої двадцятки” (G20) в листопаді зберуться на позачерговій зустрічі для обговорення механізмів зниження боргового навантаження на країни з низьким рівнем доходу. Про це 14 жовтня повідомляють у комюніке за підсумками чергової зустрічі міністрів фінансів і глав центробанків G20, яку провели в онлайн-режимі (.pdf).

“З огляду на масштаби кризи COVID-19, значну вразливість боргу і погіршення перспектив у багатьох країнах із низьким рівнем доходу ми визнаємо, що робота з борговими зобов’язаннями, яка виходить за межі DSSI, може знадобитися в кожному конкретному випадку”, – ідеться в повідомленні.

У G20 зазначили, що домовилися про “загальні правила роботи з борговими зобов’язаннями за межами DSSI”, які погодив Паризький клуб кредиторів.

“Ми скличемо напередодні саміту лідерів G20 в Ер-Ріяді в листопаді 2020 року позачергову зустріч міністрів фінансів і керівників центральних банків G20, на якій опублікуємо загальні правила, а також обговоримо невирішені питання, пов’язані з DSSI”, – додали в комюніке.

“Велика двадцятка” зазначила що, на зустрічі ухвалили рішення про продовження ініціативи DSSI, яка дозволяє країнам із низьким рівнем доходу припиняти офіційні платежі з обслуговування боргу на двосторонній основі.

“Ми домовилися продовжити DSSI на шість місяців і вивчити до моменту проведення весняних зустрічей МВФ і Світового банку 2021 року, чи вимагає економічна і фінансова ситуація подальшого продовження ще на шість місяців”, – повідомляють у документі.

Лідери також схвалили оновлення Плану дій G20 у відповідь на COVID-19, який ухвалили на зустрічі 15 квітня. Крім того, G20 звернулася до МВФ із проханням підготувати аналіз потреб у зовнішньому фінансуванні країн із низькими доходами, що розвиваються, в найближчі роки і варіантів стійкого фінансування, а до Світового банку – розширити масштаби своєї роботи і використовувати нові інструменти для мобілізації приватного фінансування в ці країни.

У G20 входять Аргентина, Австралія, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР і Японія. У саміті також узяли участь кілька інших держав і міжнародних організацій, зокрема Всесвітня організація охорони здоров’я.

14 жовтня директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що протягом наступних п’яти років криза, спричинена пандемією коронавірусу, призведе до втрат світового ВВП, які можна попередньо оцінити у $28 трлн.

9 квітня Георгієва зазначила, що через COVID-19 у МВФ прогнозують найгірші економічні наслідки із часів Великої депресії.

13 квітня повідомляли про звільнення 25 найбідніших країн світу від сплати боргів на пів року, оголосив Міжнародний валютний фонд. Тоді від виплат звільнили Афганістан, Бенін, Буркіна-Фасо, Гаїті, Гамбію, Гвінею, Гвінею-Бісау, Коморські Острови, Ємен, Демократичну Республіку Конго, Ліберію, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мозамбік, Непал, Нігер, Руанду, Сан-Томе і Прінсіпі, Соломонові Острови, Сьєрра-Леоне, Таджикистан, Того, Центральноафриканську Республіку та Чад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *