Волкер: Зеленський і його команда демонструють, що готові зробити все можливе, щоб домовитися з РФ, і показують гнучкість

Президент України Володимир Зеленський та його команда роблять правильно, демонструючи гнучкість і готовність вести переговори з Росією в різних форматах, сказав 10 червня під час онлайн-конференції про ситуацію на Донбасі, організованої Atlantic Council, американський дипломат, колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер. Відео конференції опубліковано на YouTube-каналі Atlantic Council.

“Думаю, президент Зеленський та його команда виконали гарну роботу. Вони демонструють, що готові зробити все можливе, щоб домовитися, щоб підтримати мир, намагаються внести деякі нові ідеї, показують гнучкість і пропонують деякі [нові] формати переговорів”, – сказав Волкер.

Отже, вважає він, українська влада позбавляє Росію її головних аргументів, що вона не контролює угруповань “ДНР” і “ЛНР” і що це Україна не виконує Мінських угод.

Волкер вважає правильною ідею долучити до роботи тристоронньої контактної групи з урегулюванню ситуації на сході України переселенців із Донбасу.

“Так Україна позбавляє Росію аргументу, що нікого з Донбасу на переговорах не представлено. Але вони [українська влада] знайшли спосіб бути інклюзивними і продовжують намагатися вести переговори”, – зазначив дипломат.

Він повідомив, що днями мав розмову з віцепрем’єр-міністром – міністром із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Резніковим. Волкер зробив висновок після бесіди, що до врегулювання конфлікту українська сторона підходить “із відкритими очима”.

“Жодних ілюзій щодо проведення виборів [на окупованих територіях] без контролю за кордоном, жодних ілюзій щодо якихось кроків із визнання двох “народних республік”. Надання будь-якої легітимності цим двом утворенням – це те, чого Росія намагається домогтися, і те, що може стати катастрофою для України”, – сказав Волкер.

Дипломат зазначив, що, як і раніше, вважає, що Росія обрала тактику продовжувати “агресію низької інтенсивності” щодо України.

2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей,  з іншого. Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. На переговорах у Мінську присутні представники бойовиків “ДНР” та “ЛНР”.

У червні Україна залучила до роботи у тристоронній контактній групі чотирьох переселенців: ОРДО представляють донецькі журналісти Сергій Гармаш і Денис Казанський, а ОРЛО юрист, голова міжнародної громадської організації “Луганське земляцтво” Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер. Глава Офісу президента Андрій Єрмак пояснив, що шість років у мінських переговорах брали участь лише представники “ЛНР” і “ДНР”, а Україна хоче залучити у групу вихідців із Донбасу, які вимушено покинули регіон після початку воєнного конфлікту.

Переселенців уперше було залучено до роботи контактної групи 9 червня.

“Ми не будемо вести переговорів із “ДНР”. Цих трьох літер немає в Мінських угодах. Ми, як представники ОРДЛО, будемо вести консультації з нашою владою і погоджувати чи не погоджувати її рішення щодо важливих для нас питань стосовно Донбасу”, – пояснив завдання групи переселенців Гармаш.

Голова російської делегації на переговорах Борис Гризлов розкритикував ідею України залучити до переговорів переселенців і заявив, що Київ фактично вийшов із мінського процесу. На його думку, Україна має вести переговори “із представниками Донецька і Луганська”.

Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє українська сторона, і вимагає прямого діалогу між Україною та бойовиками. Президент України Зеленський говорив, що прямого діалогу з бойовиками не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *