Учора, 13 жовтня, у Львівській облдержадміністрації відбулося чергове засідання Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру регіонального рівня, яка виникла внаслідок розповсюдження територією Львівщини COVID-19.
За словами директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ореста Чемериса, епідситуація в області є найгіршою від початку епідемії. «Останніми днями ми спостерігаємо негативні тенденції за кількістю первинних захворювань та пацієнтів, які потребують стаціонарної допомоги, – зазначив очільник департаменту. – За добу 12 жовтня підтверджено 341 випадок захворювання, усього проведено тисячу ПЛР-досліджень. Щодня фіксуємо більше позитивних результатів із тієї ж кількості проведених тестувань. Щодня госпіталізуємо близько 130 хворих, а кількість викликів «швидкої допомоги» до пацієнтів з підозрами збільшилась із 30–40 на добу до 60–70».
Водночас Орест Чемерис наголосив, що черг на тестування немає і всі відібрані проби лаборанти обробляють оперативно.
Директор обласного лабораторного Центру МОЗ України Роман Павлів підтвердив, що кількість підтверджених тестами випадків захворювання зростає, тому дотримання карантинних обмежень є обов’язковим для всіх.
Під час засідання штабу обговорили й дотримання карантинних норм під час місцевих виборів 25 жовтня. Також порушили питання організації освітнього процесу. Зокрема, штаб рекомендуватиме розпочати осінні канікули з 19 жовтня.
«Ми рекомендуємо провести осінні канікули в нашій області з 19 жовтня до 30 жовтня включно, з можливим переходом на змішану форму навчання, внісши для цього необхідні зміни до структури навчального року. На нашу думку, доцільніше починати канікули з понеділка, а не з четверга, як рекомендує нам МОН. Рішення з цього питання прийматиме обласна комісія ТЕБ та НС, до якої ми скеруємо відповідне звернення», – зазначив керівник робіт із ліквідації надзвичайної ситуації, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Щодо закладів профтех- та вищої освіти, то штаб рекомендуватиме, за прийняття відповідного рішення комісією ТЕБ та НС, перейти їм на дистанційну форму навчання – з 19 жовтня і до покращення епідеміологічної ситуації. Такі додаткові заходи необхідні для того, щоби мінімізувати безпосередні фізичні контакти між учасниками освітнього процесу в умовах стрімкого підвищення рівня захворюваності на COVID-19.
Щодо закладів дошкільної освіти області, то вони й надалі працюватимуть у звичному режимі, але «повинні організувати роботу із неухильним дотриманням правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень».
Стосовно числа нових виявлених інфікованих за добу 13 жовтня, то, на жаль, цифри не зменшилися. За вчорашню добу лабораторні центри провели 1257 ПЛР-тестів. 343 – позитивні. Для порівняння. За шість попередніх днів статистика захворюваності за добу виглядала так: 341, 200, 202, 214, 247, 227.
Як повідомила у щоденному ранковому звіті заступник міського голови Львова та керівник міського штабу з протидії коронавірусу Галина Слічна, станом на 08.00 у Львові та на Львівщині підтверджено 23474 випадки інфікування коронавірусом, з них 649 – летальні. 8989 пацієнтів одужали.
За весь період карантину, від 12 березня, до обласної інфекційної лікарні звернулись 9738 осіб, госпіталізовані – 2263, на амбулаторному лікуванні – 7475, виписані — 2092 особи. Зараз у лікарні – 168 осіб, у реанімації 7, на апараті ШВЛ – 2. У 8-й лікарні – 93 пацієнти, у 1-й –57, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 158.
Львівська область станом на 14 жовтня залишається на третьому місці в Україні за числом нових виявлених інфікованих за добу, поступаючись Харківській області (+637) та Києву (+422). Наздоганяє Львівщину Одещина (+302).
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів