Білоруська опозиціонерка, екскандидатка у президенти країни Світлана Тихановська провела онлайн-зустріч із лідерами протесту на великих підприємствах країни. Про це повідомляє пресслужба опозиціонерки в Telegram-канал.
На зустрічі були присутні представники Мінського тракторного заводу, Мінського автомобільного заводу, Мінського моторного заводу, Мінського заводу колісних тягачів, “Гродноазот”, “Коммунмаш”, Мінського електротехнічного заводу.
“Лідери заводчан поділилися думками, як страйк може виявлятися на їхніх підприємствах максимально ефективно, з огляду на особливості управління та робочого процесу”, – ідеться в повідомленні.
Представники фонду “Чесні люди”, які також брали участь у зустрічі, повідомили, що працюють над наданням допомоги звільненим співробітникам заводів. Вони розповіли, що юристи надають необхідну допомогу тим білорусам, хто стикається з тиском і необхідністю захищати свої права на виробництві. Консультації юристів стосуються і самої процедури проведення страйків.
“Під час зустрічі співробітники заводів пояснили, що головна підтримка, яка їм необхідна, – це підтримка білоруського народу, почуття взаємовиручки і взаємодопомоги людей. І команда Світлани Тихановської зробить усе, щоб робітники заводів знали: вони не самі, і їх підтримує вся Білорусь”, – зазначили у пресслужбі Тихановської.
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента, на яких, за офіційними даними, переміг глава держави Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували впевнену перемогу опозиційної кандидатки Світлани Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні людей дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
У серпні білоруські підприємства вже виходили на страйк. Рудники “Беларуськалия” 17 серпня припинили видобутвання руди, працівники вимагали відставки Лукашенка і зміни президента. На загальнонаціональний страйк у Білорусі 17 серпня вийшли також працівники Білоруського металургійного заводу, БілАЗа, Мінського заводу тракторних тягачів, Мінського тракторного заводу та інші. До страйку долучилися працівники підприємств “Гродножилстрой” і “ГродноПромстрой”.
Лукашенко доручив закрити із 24 серпня підприємства, які брали участь у страйках.