Президент України Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю “Українській правді”, яке вийшло 11 червня, що колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі не став віцепрем’єр-міністром, оскільки цього призначення не підтримала фракція “Слуга народу” в парламенті.
“Не став, тому що відношення було різне – і різке, і різне в нашій фракції. Він хоче займатися реформами? Ось реальність, у якій він може це робити. І я потім йому запропонував іншу посаду”, – сказав Зеленський.
За словами президента, він кілька разів зустрічався із Саакашвілі, колишній президент Грузії говорив, що хоче допомогти, “кілька разів приходив із різними порадами”.
“Він запитав: “Де ви мене бачите?” І я йому сказав: “Я хочу, щоб ви самі подумали, побачили свій статус”. Я йому запропонував: “Можете йти до мене радником про реформи”. Він каже: “Це не мій рівень”. Тоді я попросив: “Ну, будь ласка, скажіть, де ви бачите себе”. Він сказав: “Мені здається, що в уряді я можу займатися реформами, бути віцепрем’єром по реформі”. Я йому відповів: “Віцепрем’єр – так віцепрем’єр, але я поговорю з прем’єр-міністром, як воно буде і як ви зможете працювати”, – розповів Зеленський.
Він зазначив, що не боїться, що Саакашвілі колись стане його опонентом, як це було з п’ятим президентом Петром Порошенком, бо Саакашвілі “ніколи не був його другом”.
“Хоча все може бути. Може, ви і праві”, – сказав Зеленський.
Президент підкреслив, що щиро бажає Саакашвілі успіху на посаді голови Виконавчого комітету реформ.
“Він хоче робити реформи – і прекрасно. Я дійсно йому й усім нам бажаю успіху”, – зазначив глава держави.
У 2004–2013 роках Саакашвілі був президентом Грузії. Після закінчення другої каденції він покинув країну, зараз проживає в Україні, у нього є українське громадянство. У Грузії проти нього відкрито кримінальні справи. У 2015–2016 роках політик очолював Одеську облдержадміністрацію.
22 квітня 2020 року Саакашвілі повідомив, що йому від президента надійшла пропозиція обійняти пост віцепрем’єра з питань реформ. Зеленський заявив, що в політика “є потенціал для підтримки уряду України”.
Голосування щодо кандидатури Саакашвілі в парламенті так і не відбулося, а 7 травня Зеленський призначив політика головою Виконавчого комітету реформ та членом Національної ради реформ.
Саакашвілі організував на базі Національної ради реформ недержавну структуру, сторінки ради в соцмережах було перейменовано на “Офіс простих рішень та результатів”.