Вірменія та Азербайджан звинуватили одна одну в порушенні перемир’я

Вірменські збройні сили порушили режим припинення вогню в Нагірному Карабаху та обстріляли території Геранбойського, Тертерського й Агдамського районів. Про це 13 жовтня повідомила пресслужба міністерства оборони Азербайджану.

Пізніше міноборони країни поінформувало про обстріл ще одного району, Агджабединського.

“Підрозділи збройних сил Вірменії, які не дотримуються режиму гуманітарного перемир’я, проводячи перегрупування і передислокацію сил, спробували атакувати невеликими групами позиції азербайджанської армії на деяких напрямках фронту. У ніч із 12-го на 13 жовтня загальна ситуація на лінії фронту в агдере-агдамському і фізулі-гадрутському напрямках залишалася напруженою”, – зазначено в повідомленні.

Прессекретарка міноборони Вірменії Шушан Степанян у Facebook спростувала інформацію про обстріл Тертерського та Агджабединского районів.

“Повністю заперечуємо звинувачення міністерства оборони Азербайджану на адресу Вірменії про ведення вогню в напрямку Тертерського району. За допомогою цієї абсолютно неправдивої інформації азербайджанська сторона готує ґрунт для агресивних дій проти мирних поселень”, – написала речниця міністерства.

https://www.facebook.com/shushanstepanyan/posts/3326311554071648

За її інформацією, Азербайджан поновив активні ракетні обстріли вранці 13 жовтня.

“Підрозділи оборони вживають еквівалентних заходів у всіх напрямках, щоб закрити вогонь противника і провалити плани останнього, тримаючи оперативно-тактичну ситуацію під контролем”, – заявили в міноборони Вірменії.

https://www.facebook.com/shushanstepanyan/posts/3326294394073364

1991 року за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб.

Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабаху спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів.

Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, які беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.

3 жовтня у Вірменії заявили, що Азербайджан перейшов у масштабний наступ, який силам самооборони невизнаної республіки вдалося зупинити.

9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану та Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабаху з 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир’я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *