Державне підприємство “Укроборонсервіс”, яке є дочірньою фірмою концерну “Укроборонпром”, закупило шість бронеавтомобілів у компанії, яка належить “Богдан Моторс” Олега Гладковського, фігуранта справи про розкрадання в оборонній сфері. Про це 12 жовтня написало видання “Наші гроші” з посиланням на дані в системі ProZorro.
Шість броньованих автомобілів для Збройних сил України обійшлися в суму майже 45 млн грн. Це придбання було звільнено від оподаткування.
Автомобілі мали доправити до 20 листопада. До цього часу “Укроборонсервіс” має виплатити 70% авансу – більше ніж 31 млн грн.
Після публікації цієї інформації “Укроборонпром” оприлюднив уточнювальну інформацію щодо цього контракту.
Договір на закупівлю шести броньованих машин нібито уклали ще в січні 2019 року, тобто за попереднього керівництва “Укроборонсервісу”. Раніше його не публікували. Зараз у ProZorro було оприлюднено тільки додаткову угоду до старого договору. У ньому було визначено остаточну знижену вартість бронеавтомобілів на підставі розрахунково-калькуляційних матеріалів про фактичні витрати.
За результатами виконання зазначеного контракту вартість машин виявилася нижчою, ніж очікувана, зазначили в концерні. 30 вересня цього року сторони уклали додаткову угоду, зафіксували фактичну вартість однієї броньованої машини. Сторони здійснили діяльність у межах раніше укладеного договору.
В “Укроборонпромі” запевняють, що нова команда не закуповувала бронетранспортерів, а тільки виконала контрактні зобов’язання.
Скандал навколо постачання комплектування на військові заводи 2019 року став причиною відставки Гладковського і звільнення деяких керівників підприємств концерну “Укроборонпром”.
17 жовтня 2019 року Гладковського в аеропорту “Бориспіль” затримали детективи НАБУ під час спроби виїхати із країни. Він оголосив голодування.
18 жовтня його повідомили про підозру у зловживанні владою або службовим становищем та декларуванні недостовірної інформації. За даними слідства, Гладковський, будучи на посаді першого заступника секретаря РНБО, забезпечив внесення в державне оборонне замовлення і подальшу закупівлю вантажних автомобілів у дочірнього підприємства “Автоскладальний завод №2”, що входить до складу “Богдан Моторс”, кінцевим бенефіціаром якої він є.
Також у НАБУ повідомили, що Гладковський не задекларував доходів дружини, одержаних нею від здавання в оренду нерухомості в центрі Києва, а саме: $54 тис. – за 2016 рік, $63 тис. – за 2017 рік і $47,5 тис. – за 2018 рік.
19 жовтня Вищий антикорупційний суд відправив Гладковського під арешт з альтернативою застави в розмірі 10,623 млн грн. У ВАКС пояснили, що застава відповідає сумі завданих збитків.
21 жовтня сім’я внесла за Гладковського заставу, він покинув СІЗО. САП подала апеляцію на рішення про обрання запобіжного заходу, але Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила в задоволенні цього клопотання.
У справі також фігурують інші підозрювані. Серед них – колишнє і нинішнє керівництво ТОВ “Оптимумспецдеталь”, яке, за даними слідства, брало участь у схемі.
3 червня правоохоронці завершили розслідування щодо Гладковського.