У великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася 72-га обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Це багаторічний проєкт Вінницького обласного центру народної творчості, який дає шанувальникам народного мистецтва гарну нагоду познайомитися з новими роботами відомих подільських майстрів і відкрити для себе нові мистецькі імена. Оскільки цьогорічна виставка відкривалася напередодні Дня українського козацтва і релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці, основною тематикою експозиції стало козацтво, обрядовість та побут українського народу.
«Домінантою виставки стали обжинкові дідухи, як витвори споконвічного народного мистецтва, що слугували оберегами українських родин, – каже директор Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун. – Усього в експозиції нинішньої виставки представлено майже 1500 робіт, які належать добрій сотні умільців. Це соломоплетіння, рогозоплетіння, лозоплетіння, гончарство і ткацтво, писанки, традиційна вишивка, художнє ткацтво, декоративний розпис. У центрі – роботи майстрів, які вже відійшли у вічність».
Виставка триватиме до 8 листопада. Упродовж цього часу шанувальники народного мистецтва матимуть нагоду познайомитися з найкращими роботами відомих і нововиявлених майстрів нашого краю. Кожен із творів є неповторним за глибиною змісту, народним колоритом, кольорового гамою та енергією, вкладеною в улюблену справу свого життя.
Довідка «Дня». Виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва має дуже багату історію. Започаткована вона ще у 1948 році і з того часу стала традиційною. Це фактично був перший захід, який організував тоді ще Будинок народної творчості. Щороку вона об’єднує народних майстрів з різних куточків області і дивує розмаїттям народних ремесл, які поширені на Вінниччині.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото – Вінницького обласного краєзнавчого музею