Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин попросив пробачення у народу, визнавши свої помилки в управлінні країною й у боротьбі з COVID-19. Виступаючи перед народом 10 жовтня на параді на честь 75-річчя заснування керівної Трудової партії, він зняв окуляри і розплакався, повідомило місцеве видання Korea Times.
Третину свого виступу він присвятив подяці жителям країни. Кім Чен Ин говорив, що не зміг поліпшити життя простих людей під час кризи через пандемію COVID-19, пише видання.
Лідер КНДР визнав брак докладених зусиль і щирості, щоб позбавити людей труднощів у їхньому житті.
Після демонстрації нової міжконтинентальної балістичної ракети Кім Чен Ин говорив про довіру народу, яка “висока, як небо, і глибока, як море”. Він підкреслив, що не виправдав її в потрібному ступені.
У момент свого виступу Кім зняв окуляри, щоб витерти сльози. На думку аналітиків, така поведінка Кіма свідчить про посилення тиску на його режим.
Важливо зрозуміти, чому він плакав із такої нагоди, сказав директор філії у КНДР Корейського інституту національного об’єднання Хун Мін. У коментарі Korean Times він припустив, що у промові північнокорейського лідера було бажання знову сісти за стіл переговорів із Південною Кореєю.
Однак ракети Північної Кореї говорять голосніше, ніж Кім Чен Ин, вважає професор університету Іхва в Сеулі Лейф-Ерік Іслі. Пхеньян наразі не зацікавлений у мирних переговорах із Сеулом, як і в завершенні ядерної програми, заявив він.
Американський оглядач і автор статей про Північну Корею Дональд Кірк сказав, що “Кім показав себе емоційною людиною, а не дерев’яною фігурою, яка просто механічно читає заяви”. Так він прагнув достукатися до свого народу й іноземної аудиторії, перед якою він хотів показати людяність і глибину почуттів, вважає Кірк.
Північна Корея провела 10 жовтня парад на честь 75-річчя заснування керівної Трудової партії. На ньому продемонстрували нову балістичну ракету “Хвасон-15” (має найбільший радіус дії з усіх ракет, будь-коли випробуваних у КНДР).
Reuters зазначає, що нові балістичні ракети презентували на військовому параді вперше із 2018 року, коли лідер КНДР Кім Чен Ин провів кілька раундів переговорів зі світовими лідерами, зокрема із президентом США Дональдом Трампом.
Із 2006 року Північна Корея провела шість випробувань ядерної зброї і десятки запусків балістичних ракет. Проти країни ввели санкції Євросоюз, Рада Безпеки ООН, США і низка країн, обмежувальні заходи неодноразово розширювали. Водночас спостерігачі ООН регулярно повідомляють, що КНДР і далі вдосконалює свої програми та порушує санкції.