Робот Федір у Twitter почав ображати космонавтів, його акаунт видалили

Акаунт російського антропоморфного робота Федора у Twitter звинуватив у пияцтві космонавтів Максима Сураєва й Олександра Самокутяєва, повідомляє “Подъем.

Дивні твіти з’явилися після того, як Сураєв 6 жовтня у своєму Twitter написав про технологічне відставання “Роскосмосу” від NASA і попросив пробачення в Юрія Гагаріна.

Робот Федір у відповідь заявив, що Сураєв і Самокутяєв у 2014 році вживали алкоголь на Міжнародній космічній станції.

Ішлося про привітання космонавтів із Днем тигра. У членів експедиції на відео – опухлі обличчя.

ВІДЕО

Самокутяєв назвав звинувачення провокацією.

“Алкоголю там не може бути із двох причин: по-перше, тому що він заборонений, а друга причина – якщо він там є, то газодатчики і спеціальні уловлювачі в російському сегменті моментально все схоплять. У нас був третій день роботи на станції, ми дві ночі не спали”, – пояснив він.

Космонавт пообіцяв подати до суду у зв’язку з публікаціями в акаунті, який у 2019 року зареєструвала корпорація “Роскосмос”.

Авіаексперти Вадим Лукашевич стверджує у Facebook, що пресслужба “Роскосмосу” 10 жовтня зателефонувала російським ЗМІ із проханнями не писати про скандал. Водночас пости, як і раніше, були доступними. За словами Лукашевича, це підтверджує, що від імені робота Федора в соцмережі пише глава корпорації Дмитро Рогозін.

“Скандал потрібно гасити, але Рогозін, який раніше боягузливо, через Федора, публічно образив космонавтів, намагається це зробити кулуарно. Він телефонує Самокутяєву і просить у нього вибачення, намагаючись через нього зв’язатися із Сураєвим. Максим відмовляється дзвонити кривдникові, чітко посилаючи Дмитра Олеговича туди, де йому і належить бути”, – розповів експерт.

https://www.facebook.com/vadim.lukashevich.7/posts/1880851842054839

11 жовтня акаунт робота заблокували.

Російський космічний корабель із роботом Skybot F-850 запустили на орбіту 22 серпня 2019 року. Федір здатний повторювати рухи оператора, передавати відео- та аудіосигнали, а також піднімати вантажі до 10 кг. Він перебував на МКС до 6 вересня 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *