У Івано-Франківську відбувається фестиваль-переберія міських культур «Межа».
Організатори планували відобразити різні міщанські культури на межі епох. Адже в різні часи на цих землях побутували давньоруські, українські, польські, єврейські та інші нації. Фестиваль-переберерія міських культур “Межа” вперше відбудеться в Івано-Франківську
Сьогодні, 11 жовтня, в історичному середмісті пройшов “Парад епох”, а на площі Бастіону засяяли вогні, які утворять символічні мури старого міста-фортеці.
Колона учасників, переодягнених у вбрання минулих століть, рухається за маршрутом: вул.Шпитальна – вул.Грушевського – “Стометрівка” – вул.Мазепи – пл.Шептицького – Бастіон. Долучатися до дійства могли всі охочі. Головними умовами були: відстань між учасниками півтора метра і костюм.
“Конкретних вимог до костюмів не було. Було прохання витримувати загальний стиль конкретної епохи. У межах фестивалю ми виокремлюємо п’ять загальних стильових періодів: бароко, класицизм та ампір, декаданс і модерн, аванґард і епоха джазу та міжвоєння”, – каже співавтор ідеї фестивалю Остап Українець.
Кінцевою точкою “Параду епох” стане саме Бастіон. Там, поруч зі старими мурами Станиславова, відбудеться символічний флешмоб “Світло на Межі”.
Учасники флешмобу утворять живий контур старої фортеці. Відомо, що Станиславів проєктувався як ідеальне місто. Щоб відтворити його досконалі межі, франківці запалять ліхтарики і спрямують їх в небо, а з висоти пташиного лету, тобто дрона, можна буде побачити, нехай і в мініатюрі, як колись виглядало місто.
Також вчора, 10 жовтня на Малій сцені (вулиця Лесі Українки/ вулиця Вітовського) представили локацію “Мім театр “IF”. До гостей фестивалю вийшов і символ фестивалю Пинтя.
Усі охочі могли побачити живі скульптури, та сфотографуватися.
А ще франківцям показували, як робити сувенірний посуд, фігурки, медальйони та інші речі.