Псевдо-Тихановська брала участь у засіданні парламенту Данії. Її викрили після запитання про борделі для тварин

На закритому онлайн-засіданні комітету з міжнародних справ Фолькетінгу (парламенту Данії) взяла участь особа, яка видавала себе за лідерку білоруської опозиції Світлану Тихановську. Про це 8 жовтня повідомила пресслужба парламенту.

На початку зустрічі псевдо-Тихановська та її помічники заявили, що в них виникли проблеми з камерою на комп’ютері, тому політикиню нібито неможливо побачити. За приблизно 40 хвилин учасники засідання зрозуміли, що відбулося підроблення, зустріч перервали.

Данські парламентарії зв’язалися із представниками Тихановської і дізналися, що її не було на зв’язку під час засідання, а хтось інший грав її роль.

Під час зустрічі не було сказано нічого, що могло б поставити під загрозу офіційну зовнішньополітичну лінію Данії, зазначає пресслужба.

“Сподіваюся, що це всього лише грубий жарт, але мене явно турбує, що безпеку зборів порушено. Це привід для роздумів”, – сказав глава комітету Мартін Лідегор.

Данський канал TV2 з’ясував, як парламентарії здогадалися про те, що щось пішло не так. Раптово “Тихановська” змінила тему розмови і поцікавилася, як у Данії справи з “борделями для тварин”. Заступник голови комітету Майкл Оструп Єнсен заявив телеканалу, що політики відповіли на раптове запитання, поки зв’язок не було вимкнено. За словами Єнсена, інтерфейс акаунта, із якого підставна особа виходила на зв’язок, був такий самий, як у справжньої Тихановської.

Мем про “борделі з тваринами”, які нібито є в Данії, поширили європейські сатиричні ЗМІ, його підхопили деякі російські сайти. У вересні депутат Держдуми РФ Олексій Журавльов всерйоз цитував новину про те, що в Данії ґвалтують черепах, в ефірі телеканала “Россия 1”.

Пранкер Вован у бесіді з Reuters не відкинув, що РФ має стосунок до появи псевдо-Тихановської на засіданні датського парламенту, але подробиці пообіцяв надати наступного тижня.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента, на яких, за офіційними даними, переміг глава держави Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів затримали більше ніж 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Тихановська після виборів була змушена покинути Білорусь.

Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема й Данія, не визнали інавгурації Лукашенка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *