Кошти в межах нової програми між Міжнародним валютним фондом та Україною планують перерахувати чотирма траншами. Про це 10 червня повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час брифінгу за підсумками засідання уряду, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.
“Передбачається чотири транші [кредиту МВФ]. Усі транші передбачається спрямувати до державного бюджету”, – повідомив Марченко.
Він додав, що перший транш очікують уже 11 червня. За його словами, ці кошти дадуть змогу профінансувати дефіцит бюджету, зокрема забезпечувати виплату пенсій, зарплат, доплат медикам і профінансувати закупівлю медзасобів для боротьби з COVID-19.
Також міністр назвав вимоги, які МВФ поставив Україні для того, щоб перерахувати решту траншів. Серед них – забезпечення збалансованої бюджетної політики, продовження реформи митниці та податкової, посилення інституційної спроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також боротьба з проблемними кредитами. Крім цього, МВФ зберіг вимоги щодо антикорупційної реформи.
Нову програму співпраці з Україною виконавча рада МВФ схвалила 9 червня, ідеться про виділення $5 млрд. Програма фінансування має на меті допомогти економіці України в умовах кризи, спричиненої епідемією коронавірусної інфекції, “завдяки забезпеченню платіжного балансу та бюджетної підтримки, зберігаючи водночас досягнення і просуваючи невеликий набір головних структурних реформ, що гарантують повернення України до зростання після завершення кризи”.
Представник України у МВФ Владислав Рашкован заявляв уранці 10 червня, що перший транш у розмірі $2,1 млрд уже спрямовано Україні.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабміну зазначав, що деякі українські політики “у кращих традиціях популізму” поширюють недостовірну інформацію про зміст меморандуму щодо співпраці. Зокрема, глава уряду говорив, що Фонд не висував вимог про підвищення пенсійного віку чи тарифів.