В Україні необхідне державне регулювання цін на соціальні продукти, заявила в ефірі телеканала “Україна 24” народна депутатка від фракції “Слуга народу”, кандидатка в мери Києва Ірина Верещук. Відео політикиня опублікувала у своєму Facebook.
“Я була, є і залишаюся прихильницею державного регулювання цін на соціальні продукти, позаяк ми маємо дуже багато людей, які знаходяться на межі бідності. І ми не можемо собі дозволити ринкову руку, яка буде вільно формувати ціни на хліб, на цукор, на основні групи продуктів, яких потребують українці”, – сказала вона.
Верещук зазначила, що це питання обговорювали й під час формування бюджету на поточний рік.
“Всеукраїнська асоціація пекарів говорить про те, що вони розуміють: основним регулятором є бідність населення. А це основне, що має в принципі впливати. І підняття цін, як запевняє асоціація пекарів, не буде більше ніж на 10–15%”, – повідомила політикиня.
Державне регулювання цін на низку товарів уряд України ввів у середині квітня 2020 року на період надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусу.
Під держрегулювання в Україні підпадають ціни на гречку, цукор, борошно вищого ґатунку, вітчизняні макарони, молоко жирністю 2,5% у плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця першої категорії, курка в тушці, вершкове масло жирністю 72,5% і мінеральна вода без газу. З медичних виробів обмеження поширено на медичні маски та рукавички.
2 жовтня віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко повідомив у коментарі AgroPortal, що зростання вартості пшениці, цін на цукор, соняшникову олію та інші інгредієнти, а також девальвація гривні майже точно приведуть до подорожчання базових продуктів хлібної групи.