Верещук: Навіть наші політичні опоненти були змушені визнати дуже хороші результати саміту Україна – ЄС

Результативність саміту Україна – ЄС були змушені визнати навіть політичні опоненти, заявила в ефірі телеканала “Україна 24” народна депутатка від фракції “Слуга народу”, кандидатка в мери Києва Ірина Верещук. Відео політикиня опублікувала у своєму Facebook.

“У нас дуже хороші результати саміту Україна – ЄС. Навіть опоненти були змушені визнати, що це хороша робота нашого зовнішньополітичного відомства, президента [Володимира] Зеленського і тих людей, які працювали в даному напрямку, – сказала вона. – Дуже важливо, що з боку керівників Європейського союзу звучала заява саме зараз, де чітко розставлені акценти: хто є агресором, хто відповідальний за те, що відбувається на Донбасі, і коли будуть продовжені санкції. А санкції будуть продовжені до повної деокупації Криму і Донбасу. І це дуже важливо, що це зафіксовано в заяві”.

Вона нагадала, що чутки про нібито ризик скасування безвізового режиму між Україною та країнами Євросоюзу не підтвердилися.

“Щодо безвізу, зрозуміло, що це були маніпуляції, це були політичні ігрища. Я дуже сподіваюся, що це стане добрим уроком для тих, хто намагався роздмухати ситуацію. Я розумію, що місцеві вибори, я розумію, що потрібно знову загравати на тих нотах, що ми прагнемо до Європи. Звичайно, ми прагнемо до Європи, звичайно, ми робимо все, щоб отримати промисловий безвіз, це дуже нам потрібно. А зараз і перегляд асоціації, яка нам теж була дуже потрібною саме у форматі перегляду. І аудит проведеної роботи. Це все дуже потрібно, і ми справді домовилися, що ми будемо працювати. І такі заяви, і такі висловлювання – я зараз говорю про Європейський союз – дуже актуальні й потрібні для України”, – заявила Верещук.

6 жовтня у Брюсселі відбувся відкладений через пандемію коронавірусу саміт Україна – ЄС. У Європейському союзі запевнили, що безвізовому режиму нічого не загрожує, тому що Україна виконує всі необхідні критерії.

За підсумками саміту у Брюсселі Україна і Європейський союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Згідно з текстом документа, сторони очікують подальшого посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох областях: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансова співпраця.

У підсумковій заяві саміту у Брюсселі вказано, що Європейський союз і надалі підтримуватиме Україну у протидії гібридним загрозам. ЄС підтвердив рішуче засудження порушення суверенітету і територіальної цілісності України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *