Хто претендує на посаду мера Львова? Повний список кандидатів

Знайомимося ближче з охочими поборотися за крісло львівського градоначальника

Виборча кампанія на місцевих виборах в Україні стартувала 5 вересня. Термін реєстрації кандидатів завершився 24 вересня, а саме голосування відбудеться вже 25 жовтня.

Жителі Львова, як і інших українських міст, цього дня обиратимуть нового мера. Розповідаємо, хто претендує на цю посаду.

Назарій Брезіцький. Самовисуванець

Місце народження: Харків

Вік: 36 років

Освіта: Львівська політехніка (магістр комп’ютерних технологій і систем видавничо-поліграфічних виробництв), ЛНУ ім. Івана Франка (правознавство), Національна академія державного управління при Президентові України (навчається зараз).

Назарій Брезіцький – приватний підприємець, бізнесмен, громадський діяч, волонтер. У 2014 році він очолив раду директорів групи компаній, які з 2017 року об’єдналися в концерн “Абданк”.

Брезіцький є засновником громадської організації “Ідея міста” (2018 р.), а також співзасновником благодійного фонду “Справа Скарбека” (2014 р.).

Юрій Бунь. Самовисуванець

Місце народження: Дрогобич, Львівська область

Вік: 52 роки

Освіта: Львівський державний медичний інститут (факультет стоматології)

Юрій Бунь – лікар, кандидат медичних наук, доцент, підприємець, завідувач кафедри хірургічної стоматології приватного Львівського медичного інституту.

Наталія ван Доеверен. “Духовна Україна”

Місце народження: Броди, Львівська область

Вік: 50 років

Освіта: Львівський державний медичний інститут (1993 р.), Українська академія державного управління при Президентові України (2003 р.), Медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика (2013 р.)

Наталія ван Доеверен – доктор філософії, акушер-гінеколог, керівник медичної частини благодійного фонду “Госпіталь імені митрополита Андрея Шептицького”.

У листопаді 2016 року її затримали за підозрою в отриманні хабара в розмірі 6 тис. грн від пацієнтки, проте у грудні 2019 року суд закрив кримінальне провадження у цій справі через відмову прокурора від підтримки державного обвинувачення.

У 2020 році була кандидатом на посаду голови департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. У вересні цього року “Духовна Україна” заявила, що висуває її кандидатом на посаду голови Львівської ОТГ.

Іван Василишин. “Конгрес Українських Націоналістів”

Місце народження: с. Борятин, Львівська область

Вік: 61 рік

Освіта: Львівський національний університет ім. Івана Франка (юридичний факультет)

Іван Василишин – адвокат, у 2006-2010 роках був депутатом Львівської міської ради від “Нашої України”.

У 2015 році балотувався до Львівської міської ради VII скликання від “Радикальної партії Олега Ляшка” по округу № 1, однак безрезультатно.

З 2016 року – голова Львівської міської організації “Конгресу Українських Націоналістів”. Входить до Ради адвокатів Львівської області.

Ігор Васюник. Самовисуванець

Місце народження: селище Великий Любінь, Львівська область

Вік: 51 рік

Освіта: Львівський національний університет ім. Івана Франка (економічний факультет), Львівський інститут менеджменту (менеджмент організацій) та Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України

Ігор Васюник – колишній народний депутат від фракції “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, обраний у 2012 році по округу у Львові.

З 2014 по 2019 роки – нардеп ВР від партії “Народний фронт” (№17 у списку). Обіймав посаду першого заступника голови Комітету парламенту з питань транспорту.

У 2015 році був кандидатом на посаду міського голови Львова як самовисуванець. На сьогодні – голова наглядової ради ТОВ “Укркорпінвест”, а також голова правління Благодійного фонду “Гуманітарні ініціативи”.

Юлія Гвоздович. “Українська Галицька Партія”

Місце народження: Львів

Вік: 33 роки

Освіта: Львівський національний університет ім. Івана Франка (економічна теорія), Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України (аспірантура)

Юлія Гвоздович – кандидат економічних наук, керівник проектів розвитку громад у громадській організації “Українська Галицька Асамблея”, чинний депутат Львівської міськради.

На парламентських виборах у 2019 році намагалася пройти в Раду за списками партії “Голос”, але не була обрана. Цього року 25 серпня “УДП” висунула Гвоздович кандидатом на посаду голови Львівської ОТГ.

Ігор Зінкевич. “Варта”

Місце народження: Львів

Вік: 37 років

Освіта: Львівська комерційна академія (економічна кібернетика)

Ігор Зінкевич – помічник генерального директора Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, чинний депутат Львівської міськради.

Член та співзасновник партії “Варта (Всеукраїнський альянс регіональних та територіальних активістів)”, голова ГО “Варта-1”.

Це друга спроба Зінкевича балотуватися на посаду міського голови Львова – перша була у 2015 році. Він також балотувався в 2019 році в Раду IX скликання по 116 округу Львівської області як самовисуванець, але не пройшов.

Тарас Кльофа. “Слуга народу”

Місце народження: Львів

Вік: 46 років

Освіта: Львівський національний університет ім. Данила Галицького (лікувальна справа), Українська Військово-медична академія (хірургія)

Тарас Кльофа – кандидат медичних наук, лікар-уролог, заслужений лікар України, заступник начальника центру з медичної частини – начальник медичної частини Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. Чинний депутат Львівської міськради.

На минулорічних парламентських виборах Кльофа балотувався в депутати по округу №118 у Львові від “Самопомочі”, але не пройшов. 30 серпня цього року “Слуга народу” висунула його на посаду голови Львівської ОТГ.

Руслан Кошулинський. ВО “Свобода”

Місце народження: Львів

Вік: 51 рік

Освіта: Тернопільський національний економічний університет (юрист)

Руслан Кошулинський – колишній народний депутат, екс-заступник голови Верховної Ради, голова секретаріату ВО “Свобода”.

У 2015 році Кошулинський вже боровся за крісло мера Львова і навіть пройшов у другий тур, проте програв чинному міському голові Андрію Садовому, набравши 36,8% голосів

Кошулинський брав участь у президентських виборах у 2019 році, але з результатом 1,62% голосів програв у першому турі. Того ж року він балотувався до Ради від ВО “Свобода” (5-й номер у списку), проте партія не пройшла до парламенту.

Ігор Кузьмак. “Народний рух України”

Місце народження: Львів

Вік: 55 років

Освіта: Львівський політехнічний інститут (архітектурний факультет), Українська академія державного управління при президентові України

Ігор Кузьмак – архітектор, директор фірми архітектурно-проектних послуг “Укрдизайнгруп”, чинний член містобудівної ради Львова. Також він є бенефіціарним власником ПП “КАПІТАЛ партнер” і ТОВ “РВС І КО”.

Кузьмак був архітектором міста Винники, керівником відділу генерального плану Львова, членом виконкому Львівської міськради. 

У 2006 році балотувався до Львівської міськради від Блоку “Наша Україна”, у 2015 році – від “Громадянської позиції”.

Роман Матис. Самовисуванець

Місце народження: с. Воля-Баранецька, Львівська область

Вік: 42 роки

Освіта: Львівський торговельно-економічний університет (економіст)

Роман Матис – голова Управління інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації (з 2016 року), член Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури.

У 2015 році балотувався по мажоритарці (округ №1) до Львівської обласної ради від “Європейської солідарності”, але не був обраний.

Ярослав Рущишин. “Голос”

Місце народження: Львів

Вік: 52 роки

Освіта: Львівський торговельно-економічний інститут (бухгалтерський облік, контроль та аналіз господарської діяльності, фінанси), Києво-Могилянська академія (бізнес-адміністрування, магістратура), Київський національний університет імені Тараса Шевченка (право)

Ярослав Рущишин – народний депутат, секретар Комітету ВР з питань економічного розвитку, член Комітету підприємців Львівської області.

Пройшов до парламенту від “Голосу” по округу №117 у Львові (Галицький, Франківський та частина Шевченківського районів міста).

Генеральний директор і власник компанії “Троттола”, співзасновник мистецького об’єднання “Дзиґа”, Львівської бізнес-школи Українського католицького університету та ін. З 2003 по 2004 рр. був співвласником “Львівської газети”.

На президентських виборах 2019 року був довіреною особою Петра Порошенка, а в 2004 році – Віктора Ющенка.

Андрій Садовий.  “Самопоміч”

Місце народження: Львів

Вік: 52 роки

Освіта: Національний університет “Львівська політехніка” (електронні прилади), економічний факультет Львівської політехніки (фінанси та кредит), Академія державного управління при президентові України (магістр державного управління).

Андрій Садовий – чинний мер Львова, минулого року балотувався на пост президента від Партії “Об’єднання “Самопоміч” як її член, але зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка. Того ж року очолив виборчий список партії на виборах до Верховної Ради.

У листопаді 2019 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила Садовому підозру у зловживанні владою. Зараз триває судовий процес.

Олег Синютка. “Європейська солідарність”

Місце народження: с. Куропатники, Тернопільська область

Вік: 50 років

Освіта: Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника (вчитель історії, 1996 р., і економіка та управління – 1995 р.)

Олег Синютка – колишній голова Львівської обласної державної адміністрації, чинний народний депутат.

З грудня 2014 до квітня 2019 року очолював Львівську ОДА, а в 2015 році став депутатом Львівської облради від “Європейської солідарності”.

У 2019 році за списками “ЄС” (№8 у списку) потрапив до Верховної Ради, член комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи парламенту.

Остап Стахів. “Ідея Нації”

Місце народження: Ходорів, Львівська область

Вік: 35 років

Освіта: Львівський національний аграрний університет (менеджмент організації)

Остап Стахів – голова громадської організації “Ідея Нації”, голова ГО “Ідея-хаб”, ГО “Народне телебачення”, засновник благодійної організації “Фонд “Червона Русь” та фінансовий директор ТОВ “Добра ідея”.

У 2019 році балотувався як самовисуванець до Ради IX скликання по 117 окрузі у Львові, але не пройшов до парламенту.

Ігор Телішевський. “За майбутнє”

Місце народження: с. Репехів, Львівська область

Вік: 33 роки

Освіта: Український Католицький університет (теологія), Національна академія управління (правознавство)

Ігор Телішевський – помічник-консультант народного депутата України Тараса Батенка, керівник ГО “Центр дослідження взаємодії громад”, чинний депутат Львівської міськради.

У 2015 році був обраний депутатом Львівської міської ради від “Укропу”, а протягом 2016-2020 рр. був головою Львівської обласної організації політсили.

З червня 2020 року очолив Львівську обласну організацію партії “За майбутнє”.

Оксана Юринець. “УДАР”

Місце народження: с. Коти, Львівська область

Вік: 42 роки

Освіта: Львівський політехнічний інститут (економіка і менеджмент), НУ “Львівська політехніка” (аспірантура) та Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при президентові України.

Оксана Юринець – колишній народний депутат, кандидат економічних наук, професор кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки та менеджменту в Національному університеті “Львівська політехніка”.

До 2014 року займалася підприємництвом у сфері виробництва та реалізації будівельних матеріалів.

З 2014 по 2019 рік була народним депутатом, обраним від “Блоку Петра Порошенка” по 117 виборчому округу (Львів) як безпартійна. Торік балотувалася до Ради від цього ж округу як самовисуванка, але до парламенту не пройшла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *