Глава МЗС Туреччини прибув до Баку підтримати Азербайджан у конфлікті з Вірменією

Президент Азербайджану Ільхам Алієв 6 жовтня прийняв делегацію з Туреччини на чолі з міністром закордонних справ Мевлютом Чавушоглу. Про це повідомила пресслужба Алієва у Facebook.

Сторони обговорили ситуацію в Нагірному Карабасі.

https://www.facebook.com/PresidentIlhamAliyev/videos/344253683491387/

Чавушоглу заявив у Twitter, що Туреччина підтримує Азербайджан у цьому конфлікті й надаватиме країні підтримку.

“Ми передали нашу підтримку та солідарність. Ми – нація. Ніхто не має сумніватися, що ми будемо діяти як держава, коли це буде потрібно. Туреччина та Азербайджан. Азербайджан і Туреччина”, – написав глава МЗС Туреччини.

Чавушоглу заявив, що Туреччина готова співпрацювати з Росією в урегулюванні вірмено-азербайджанського конфлікту. Про це повідомило агентство “Анадолу”. На думку глави МЗС Туреччини, Росія має бути зацікавлена у врегулюванні карабаського конфлікту та усуненні проблем поблизу своїх кордонів.

“Анкара виступає за довгострокове рішення вірмено-азербайджанського конфлікту під егідою ОБСЄ. Ми готові до вкладу в усунення розбіжностей на Кавказі на будь-яких міжнародних майданчиках”, – зазначив Чавушоглу.

1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший протягом останніх років конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії й оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію.

Повідомляли про загиблих і поранених мирних жителів.

Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *