Суд відновив справу про фальсифікацію доказів у справі Шеремета

Шевченківський райсуд Києва скасував постанову слідчого Держбюро розслідувань, якою закрили провадження щодо фальсифікації поліцією доказів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це у Facebook повідомило адвокатське об’єднання OK LEGAL, яке представляє інтереси обвинувачених у вбивстві.

Адвокати повідомили, що спочатку Держбюро розслідувань три місяці не реєструвало заяви про злочин. Після їхньої апеляції зареєстрували, але за два місяці ухвалили постанову про закриття.

“Таке враження, що ДБР це не орган, який має розслідувати злочини Міністерства внутрішніх справ, а підрозділ із покриття цих злочинів. Навіть у суді ДБР пробувало сховатися за різними адресами і розповідями про “повне й об’єктивне розслідування”. На щастя, на суддю це враження не справило, постанову про закриття справи проти фальсифікаторів [суддя] скасував, направив на додаткове розслідування “, – повідомили в OK LEGAL.

Адвокати також заявили, що в них з’явилося більше матеріалів про навмисну фальсифікацію обвинувачень.

https://www.facebook.com/OKlegal.ua/posts/3385748761517048

У липні адвокати підозрюваної у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь заявили про розбіжності у висновках експертиз щодо їхньої підзахисної, що може свідчити про фальсифікацію слідства.

За словами адвоката Віталія Коломійця, в матеріалах справи виявили висновок Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при МВС України. Згідно з документом, зображення дівчини, яка нібито фотографувала камери спостереження 2016 року неподалік від місця вбивства Шеремета, неможливо порівняти із зображенням Дугарь, яке правоохоронці одержали з камер відеоспостереження магазина в Новомосковську від 7 листопада 2019 року.

Водночас у матеріалах справи є експертний висновок Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 21 листопада того самого року, за яким розвідниця і Дугарь – одна й та сама особа, а відео придатні для порівняння.

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, яка належала Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.

12 грудня 2019 року глава МВС Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це військова медсестра Яна Дугарь, військовослужбовець і музикант Андрій Антоненко і дитяча лікарка й волонтерка Кузьменко.

Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася “розвідкою”: шукала камери відеоспостереження на маршруті прямування змовників.

21 травня стало відомо, що текст підозри змінили. У новій редакції йдеться, що Кузьменко тільки заклала вибухівку разом з Антоненком, але не активувала її.

22 травня поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.

18 серпня Кузьменко та Антоненку вручили обвинувальний акт.

Усі троє фігурантів справи свою провину заперечують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *