Азербайджан заявив про обстріл одного з найбільших міст Вірменією, в Єревані заперечують

Друге найбільше в Азербайджані місто Гянджа зазнало обстрілу з боку Вірменії, заявило міністерство внутрішніх справ Азербайджану 4 жовтня.

Атака має “явно провокаційний характер і розширює зону бойових дій”, сказав міністр оборони Азербайджану Закір Гасанов, інформує пресслужба відомства.

Про атаку на місто заявив у Facebook глава невизнаної Нагірно-Карабаської республіки Араїк Арутюнян.

https://www.facebook.com/ArayikHarutyunian/posts/616555875708456

Військовий аеропорт у Гянджі знищено, написав у Facebook прессекретар Арутюняна Ваграм Погосян, у міноборони Азербайджану спростували його слова і заявили, що військові об’єкти не постраждали.

“Унаслідок вогню противника постраждали мирні жителі, цивільна інфраструктура і стародавні історичні споруди”, – указано в релізі оборонного відомства.

https://www.facebook.com/poghosyan.vahram/posts/4070762586274231

Про жертв не повідомляють.

Прессекретарка міноборони Вірменії Шушан Степанян заявила у Twitter, що з території Вірменії вогню по Азербайджану не відкривали.

Уранці ракетного обстрілу з території Вірменії зазнали населені пункти Фізулінського району Азербайджану, артилерійського – Агдамського і Тертерського районів, повідомило міноборони країни.

Агентство Aysor.am, посилаючись на “міністерство закордонних справ” Нагірного Карабаху, заявило про обстріл міста Степанакерт військовими Азербайджану.

Нагірний Карабах 1991 року за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

У Нагірному Карабаху 27 вересня виник наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію у “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок контрнаступу. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію.

Туреччина відкрито заявила про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Президент країни Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху. Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян говорив, що не звертався до Росії по військову допомогу у зв’язку з конфліктом навколо Нагірного Карабаху. Однак на позиціях підрозділів збройних формувань Нагірного Карабаху помітили російські військові вантажівки “Урал” і ГАЗ. В одній із машин був боєкомплект протитанкового озброєння.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 29 вересня заявили, що країни зараз не готові до переговорів про врегулювання конфлікту. МЗС Вірменії 2 жовтня заявило, що Єреван готовий до переговорного процесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *