У вересні найбільше на рекламу у Facebook витратила партія “За майбутнє”. Вона опублікувала 3728 рекламних повідомлень загальною вартістю понад $103 тис. Про це 2 жовтня повідомляє громадянська мережа “Опора”.
Орієнтування реклами цієї політсили спрямоване на всю територію України. Про це свідчить велика кількість активних регіональних сторінок політсили. Зокрема у вересні рекламу у Facebook розмістило 30 партійних сторінок.
На другому місці за кількістю витрачених коштів партія “Наш край” – більше ніж $64 тис., витрачені на 4306 рекламних повідомлень. Водночас серед аудиторії, якій “Наш край” пропонував рекламні повідомлення, практично немає молоді до 35 років, а основний таргетинг партії спрямований на Чернігівську, Сумську, Одеську і Дніпропетровську області.
Партія “Слуга народу” витратила на політичну рекламу $42 тис., опублікувавши 2209 рекламних повідомлень. У своїй рекламній кампанії політсила орієнтується переважно на середній вік (67% переглядів реклами припадає на користувачів віком 25–54 роки). Орієнтування партії здебільшого зосереджене на трьох областях України: Запорізькій, Дніпропетровській та Вінницькій.
“Європейська солідарність” витратила на рекламу у Facebook трохи більше ніж $35 тис. тільки на 538 повідомлень. Партія переважно орієнтується на виборців середнього і старшого віку (79% переглядів вона має від людей, старших за 35 років). Орієнтування зосереджено на Києві (понад 64% від усіх повідомлень).
Політична партія “Перемога Пальчевського” витратила на онлайн-рекламу більше ніж $28 тис. на 217 рекламних оголошень. Орієнтування партії також зосереджене переважно на користувачів із Києва (60% повідомлень).
Партія “Пропозиція” витратила понад $13 тис. на 1108 рекламних повідомлень. Основну аудиторію партії становлять користувачі із Дніпропетровської (31,85%) і Житомирської областей (34,24%).
Сьоме місце рейтингу посідає “ЕкоПартія Берези”, яка за вересень витратила понад $12 тис. на 242 рекламні повідомлення. Ця партія одна з небагатьох, яка спрямовує свої рекламні повідомлення переважно на чоловіків (більше ніж 55% переглядів реклами) і тільки на користувачів із Києва.
“Опозиційна платформа – За життя” посідає восьме місце за витратами на онлайн-рекламу, інвестувавши у вересні $11 тис. у 489 оголошень. Найактивнішими є сторінки Дніпропетровської обласної і Дніпропетровської міської організацій ОПЗЖ – приблизно 88% рекламних повідомлень партії спрямовані на Дніпропетровщину, залишок таргетингу охоплює Київську, Сумську і Тернопільську області. Аудиторія оголошень переважно жіноча – більше ніж 66,5%.
Партія “Голос” за місяць витратила понад $11 тис. на 283 рекламні повідомлення. Партія значно збільшила свою активність у Facebook з офіційним стартом передвиборчої кампанії 5 вересня. Аудиторія “Голосу” також переважно жіноча – приблизно 67% таргетингу.
Партія УДАР у вересні витратила понад $8500 на 225 рекламних повідомлень. Основною аудиторією рекламних повідомлень є користувачі віком від 18 до 44 років – 75,3% показів.
Також чималу активність у вересні у соціальній мережі Facebook виявили партії: “Екологічна Альтернатива” ($5227), “Батьківщина” ($4295), “Об’єднання “Самопоміч” ($4187), “Сила і честь” ($3725), “Довіра Полтавщини” ($3727), “Рух справедливості” ($3505), “Команда Удовиченко – Рідне місто” ($3454).
Місцеві вибори в Україні призначено на 25 жовтня. Вибори відбудуться на всій території України, крім окупованого Росією Криму та окремих територій Донецької і Луганської областей. Виборча кампанія стартувала 5 вересня.