Наразі всю енергію Кабінету Міністрів України спрямовано на те, щоб отримати транш від Міжнародного валютного фонду. Таку думку в інтерв’ю виданню “ГОРДОН” висловив генерал-майор податкової поліції, колишній перший заступник начальника Головного управління податкової міліції Державної податкової служби, економіст України Юрій Атаманюк.
“Корупція є в будь-якій державі. Але все залежить від частки корупції, наскільки вона впливає на економіку й зачіпає інтереси звичайної людини. У нас проблема – побутова корупція, з якою стикається кожен українець. Треба пам’ятати, що будь-які схеми і непрозорі умови для бізнесу б’ють по інвестиційній привабливості країни. Коли є такі конвертаційні центри, місцеві бізнесмени користуються їхніми послугами, а іноземні компанії – ні. Вони не хочуть ставити під удар свій імідж. Але вони не зможуть тут чесно конкурувати. Аналогічна ситуація з виробництвом лікеро-горілчаної продукції та нафтопродуктів”, – підкреслив Атаманюк.
Він вважає, що в Кабміну немає розуміння того, як боротися з корупцією у країні.
“Тобто в нас системна проблема в економіці, яка тягне за собою ланцюжок проблем. З одного боку, інвестор не може в нас відкрити підприємство, тому що в країні нерівні умови для бізнесу, з іншого боку, нерівні умови та схеми не дають наповнюватися нашому бюджету. Порочне коло замкнуте: чиновник не може жити без хабаря; щоб його отримати, має існувати контрафакт; коли є контрафакт – не може розвиватися бізнес; немає бізнесу – немає надходжень до бюджету; немає надходжень – у посадовця жебрацька зарплата, і він пішов по хабар. За таких порядків суспільство і країна руйнуються. Потрібні стратегічні дії, щоб виправити ситуацію, розірвати це порочне коло. Але ми не бачимо такого розуміння в Кабміні. Усю його енергію зараз спрямовано на те, щоб узяти смердючі мільярди у МВФ”, – зазначив Атаманюк.
Податкову перетворили на бізнес-проєкт. Такого ще не було в історії України – економіст Атаманюк. Читайте повну версію інтерв’ю
МВФ і Україна досягли угоди за програмою stand-by 21 травня. До кінця року, за даними Національного банку України, Київ може отримати до $3,5 млрд, а загальний обсяг програми становить $5 млрд. Рада директорів МВФ планує схвалити фінансування в межах програми stand-by на засіданні 9 червня.
Офіційно меморандуму про співпрацю України і МВФ поки не опублікували. За повідомленнями ЗМІ, для отримання траншів Київ має виконати ще низку умов – так званих структурних маяків, які можна розділити на п’ять блоків: енергетичний, банківсько-фінансовий, фіскальний, судовий і антивірусний, пов’язаний із пандемією коронавірусу.
4 червня спікер Міжнародного валютного фонду Джеррі Райс заявив, що МВФ має намір надати допомогу Україні під час кризи.