Міністерство закордонних справ Вірменії ухвалило рішення відкликати свого посла з Ізраїлю для консультацій. Про це заявила прессекретарка відомства Анна Нагдалян під час пресконференції, відео заяви з перекладом російською мовою опубліковано на YouTube-каналі Armenian Public TV.
Нагдалян повідомила, що причиною виклику посла стало постачання озброєнь з Ізраїлю в Азербайджан.
“Ця позиція Ізраїлю для нас неприйнятна. Особливо в поточній ситуації”, – сказала Нагдалян.
За її словами, є інформація про політ двох вантажних літаків з Азербайджану в Ізраїль для перевезення “надсучасного озброєння”.
27 вересня в Нагірному Карабасі спалахнули масштабні бойові дії. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації” та обстрілі позицій азербайджанської армії. Азербайджан поінформував про загиблих і поранених мирних жителів унаслідок обстрілу з боку Вірменії.
Туреччина заявляла про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху.
Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 29 вересня заявили, що країни зараз не готові до переговорів про врегулювання загострення конфлікту навколо Нагірного Карабаху.
30 вересня міністерство оборони Нагірного Карабаху опублікувало список загиблих військовослужбовців унаслідок сутичок на вірменсько-азербайджанському кордоні. У списку 23 прізвища, включно з льотчиком збитого Су-25.
За даними агентства “Sputnik Армения”, втрати вірменських сил зросли до 103 осіб.
1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.