Російський опозиціонер Олексій Навальний має намір повернутися в Росію після лікування в Німеччині. Про це він заявив у інтерв’ю Der Spiegel, опублікованому 1 жовтня.
Опозиціонер сказав журналу, що його завдання зараз – “залишатися хлопцем, який не боїться”, і що він “не боїться”.
Навальний заявив, що вважає російського президента Володимира Путіна причетним до свого отруєння. “За цим злочином стоїть Путін, і в мене немає інших версій події”, – підкреслив опозиціонер.
Видання зазначило, що це перше інтерв’ю політика після отруєння. Навального цілодобово супроводжують охоронці, які звертають увагу на різні деталі: пляшку з водою для Навального вони вибирали в холодильнику редакції серед “безлічі інших”, оскільки випадковий вибір посилює почуття безпеки, додав журнал.
20 серпня літак, на якому Навальний летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську через погіршення стану політика. Навальний перебував у токсикореанімації лікарні швидкої медичної допомоги №1 в Омську без тями. Уранці 22 серпня його літаку доправили до берлінської клініки “Шаріте”.
2 вересня німецький уряд повідомив, що в організмі Навального знайшли сліди речовини, схожої за складом на “Новачок”. Біологічний матеріал, який узяли в політика, досліджувала спеціальна лабораторія збройних сил Німеччини. Факт отруєння Навального отрутою із групи “Новачок” підтвердили також лабораторії у Франції та Швеції.
У міністерстві закордонних справ РФ сказали, що заяви Берліна про отруєння Навального не підкріплено фактами. Голова Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін стверджує, що на момент вильоту до Німеччини слідів отрути в організмі політика не було.
Навальний був у комі протягом 18 днів. Лікарі “Шаріте” повідомили 7 вересня про виведення Навального з медичної коми і від’єднання від апарата штучної вентиляції легенів. 14 вересня німецькі лікарі поінформували, що політик почувається краще і вже зводиться на ноги. 22 вересня Навального виписали із клініки “Шаріте”.
Прессекретарка опозиціонера Кіра Ярмиш розповідала, що процес реабілітації в Німеччині потребуватиме “багато часу”: “Це явно питання не кількох днів і, напевно, навіть не кількох тижнів”.