Обстріли не припиняються: Останні новини із зони конфлікту в Нагірному Карабасі

Як і при попередніх загостреннях, дані Вірменії та Азербайджану про загиблих, а також про хід протистояння відрізняються: Єреван наполягає на своїй правді, Баку – на своїй

Між двома сусідніми країнами Закавказзя йдуть бої із застосуванням важкого озброєння та великими втратами. Запеклі сутички солдатів Вірменії та Азербайджану безперервно тривають четверту добу – з ранку неділі, 27 вересня.

Ми зібрали найостанніші новини та заяви представників обох країн в одному тексті ↓

Інформація про бої

На ранок по всій лінії фронту тривали бої різної інтенсивності, із застосуванням артилерії.

Згідно із заявою прес-секретаря міністра оборони Вірменії Шушан Степанян, в небі над Степанакертом вночі вірменська сторона збила два азербайджанських безпілотника.

 Along the entire length of the Artsakh frontline there is artillery fire at the moment. At night two UAVs of the opponent was shot in the air of Stepanakert. pic.twitter.com/j4pYniOnUe

— Shushan Stepanyan (@ShStepanyan) September 30, 2020

Через певний час вірменський уряд повідомив, що противник атакував деякі райони Нагірного Карабаху, використовуючи БПЛА нібито турецького виробництва, а також ракети великої дальності класу “повітря-земля”. У Туреччині говорять, що ні безпілотники, ні іншу авіацію проти Вірменії не застосовували.

У Міністерстві оборони Азербайджану підтвердили, що бойові дії ведуться по всьому фронту і показали, як їхні військові знищили азербайджанський танк в напрямку Джебраїльського району.

Всього, як запевняє офіційний Баку, з 27 вересня до сьогоднішнього ранку було знищено та виведено з ладу близько 130 танків та іншої бронетехніки противника, понад 200 артилерійських установок, реактивних систем залпового вогню, гранатометів, близько 25 систем ППО, 6 командних пунктів управління і командно-спостережних пунктів, 5 складів боєприпасів, близько 50 протитанкових засобів і 55 одиниць автомобільної техніки.

Водночас Єреван повідомляє, що підбив 137 азербайджанських танків, 72 безпілотника, сім вертольотів і один літак Ан-2.

Виходячи із заяв Міноборони Азербайджану, підрозділи Збройних сил Вірменії обстріляли з артилерії місто Тертер, а також село Ашаги Агджакенд Геранбойського району. У Тертері пошкоджена інфраструктура, є поранені. У Міноборони Вірменії цю заяву станом на вечір не коментували.

При цьому, за словами прес-секретаря президента невизнаної Нагірно-Карабахської республіки Ваграма Погосяна, літак Збройних сил Азербайджану сьогодні бомбив місто Мартакерт, унаслідок чого загинуло троє мирних жителів, є поранені.

Вірменія теж заявила про обстріл Мартакерта противником і звинуватила Азербайджан в порушенні норм міжнародного гуманітарного права.

#Azerbaijan air force has just bombed the town of #Martakert, resulting in three civilian casualties and several injured. The official Baku attacks the peaceful population, violating all the international laws.

— Shushan Stepanyan (@ShStepanyan) September 30, 2020

 

Втрати серед військових

Точних цифр немає. Офіційний Баку вранці заявив, що з першого дня боїв в Нагірно-Карабахському регіоні було вбито і поранено 2300 вірменських військовослужбовців.

Єреван спростував ці дані, зазначивши, що азербайджанська сторона плутає кількість власних втрат, переписуючи статистику вірменської армії.

Напередодні Міноборони Вірменії заявило, що з 27 вересня Азербайджан нібито втратив убитими 790 військовослужбовців, 1,9 тис. – зазнали поранень.

Нові заяви

Їх зробила, в тому числі Україна.

– Міністерство закордонних справ країни висловило підтримку територіальної цілісності Азербайджану і підкреслило, що позиція України з цього питання залишається незмінною.

– Міністр закордонних справ Туреччини заявив, що його країна може надати Азербайджану військову допомогу, якщо однак Баку надішле відповідний запит.

– Президент Азербайджану Ільхам Алієв: “Туреччина не є стороною конфлікту, жодним чином в ньому не бере участь, і ніякої необхідності в цьому немає”.

Довідка

Каменем спотикання у відносинах між Баку та Єреваном став Нагірний Карабах – регіон, населений переважно етнічними вірменами, який входив з 1921 р. по 1991 рік до складу Азербайджанської РСР.

У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірно-Карабаська автономна область оголосила про незалежність, що вилилося у бойові дії, під час яких загинуло близько 30 тис. осіб, а Азербайджан втратив контроль над територією.

Повномасштабний збройний конфлікт закінчилася у 1994 році підписанням режиму припинення вогню між Вірменією і невизнаною Нагірно-Карабаською Республікою (“НКР”) з одного боку, й Азербайджаном – з іншого.

Суверенітет так званої “НКР” де-факто визнають Вірменія, низка штатів США, один з найбільших австралійських штатів Новий Південний Уельс, а також інші невизнані утворення: Абхазія, Південна Осетія та Придністров’я.

Україна неодноразово підкреслювала, що не визнає Нагорний Карабах і виступає за цілісність Азербайджану. Останній же вважає “НКР” окупованою Вірменією територією, не визнає “республіку” стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори.

Попри перемир’я, в районі Карабаху періодично відбуваються зіткнення, які закінчуються втратами як серед військовиків, так і серед мирного населення. Вкотре тліючий конфлікт спалахнув 30 вересня. Що стало його спусковим гачком – можна прочитати за цим посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *