Верховна Рада України засудила чергові незаконні “місцеві вибори” в окупованому Росією Криму, які провели 13 вересня, ухваленням постанови №4109 “Про заяву Верховної Ради України щодо невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі”. Як передає кореспондент видання “ГОРДОН”, документ підтримало 276 народних депутатів.
Своєю заявою, опублікованою разом із проєктом постанови, депутати називають незаконні вибори у Криму грубим порушенням Конституції, законодавства України та основоположних норм міжнародного права.
“Результати цього незаконного голосування, як і результати всіх попередніх так званих виборів в окупованому Криму, є нікчемними з юридичної точки зору, не матимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством”, – написано в заяві.
Парламентарії подякували міжнародним партнерам, які заявили раніше про нелегітимність виборів у Криму. Українські депутати звернулися до демократичних країн із закликом продовжити міжнародний політичний та економічний тиск на Росію, щоб припинити окупацію українського Криму.
Депутати нагадали про мілітаризацію півострова Росією.
“Це загрожує безпеці та стабільності Південно-Східної Європи і широшого регіону Чорного, Азовського і Середземного морів. Мілітаризація Криму блокує можливості України здійснювати свої суверенні права морської держави в акваторіях Чорного та Азовського морів і Керченської протоки”, – написано в заяві.
Ухваленою сьогодні постановою Рада доручає спікеру парламенту України надіслати текст вказаної заяви в національні парламенти іноземних держав, міжнародні організації та їхні парламентські асамблеї.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
У Криму та Севастополі з 11-го до 13 вересня проводили російські “вибори”. У Севастополі обирали “очільника міста”, депутата “парламенту міста” і депутатів двох “муніципальних рад”. Проводили “довибори” двох “депутатів Нахімовської ради”. У всьому Криму проводили додаткові “вибори” депутата в “парламент Криму”, депутата “Сімферопольської міської ради” та “депутата Роздольненської сільської ради”.
Європейський союз не визнав місцевих “виборів” в окупованому Криму.