Азербайджан заявив про загибель і поранення 2300 військових Вірменії та численні втрати військової техніки. Таку інформацію надали в міністерстві оборони Азербайджану вранці, 30 вересня.
“З 27 вересня до сьогодні приблизно 2300 солдатів противника було вбито і поранено, приблизно 130 танків та іншої бронетехніки, понад 200 артилерійських, ракетних установок, мінометів, приблизно 25 систем ППО, шести команд – знищено”, – повідомили військові Азербайджану.
Бойові дії зараз тривають по всій лінії фронту, вказали в міноборони. Азербайджан звинуватив сили Вірменії в обстрілі 30 вересня вранці міста Тертер, розташованого біля Нагірного Карабаху.
“Було пошкоджено цивільну інфраструктуру, кілька людей дістали поранення”, – уточнили у відомстві.
Міноборони Азербайджану опублікувало кадри знищення військової техніки збройних сил Вірменії на джабраїльському напрямку.
ВІДЕО
У Вірменії повідомили, що зараз по всій лінії карабаського фронту ведуть артилерійську перестрілку.
“Уночі в небі над Степанакертом було збито два безпілотні літальні апарати (БПЛА) противника”, – написала у Facebook прессекретарка міноборони Вірменії Шушан Степанян.
https://www.facebook.com/shushanstepanyan/posts/3285370441499093
Вірменія заперечує заявлену Азербайджаном кількість утрат.
“Міноборони Азербайджану плутає кількість власних втрат в один день і переписує сили Вірменії”, – додала Степанян.
За її словами, армія оборони Арцаха (Нагірного Карабаху) “впевнено знищує військових і бойову техніку азербайджанської армії”.
https://www.facebook.com/shushanstepanyan/posts/3283886088314195
“Радіо Азатунун” з посиланням на заступника міністра оборони Нагірного Карабаху Артура Саргсяна повідомило про загибель 500 військовослужбовців Азербайджану.
“У сьогоднішніх боях противник зазнав таких утрат: 17 танків, чотири бронетранспортери, три одиниці важкої інженерної бронетехніки, 13 БПЛА, понад 500 людей особового складу”, – сказав Саргсян.
За його інформацією, вірменська сторона також зазнала втрат, їх опублікують пізніше. Саргсян повідомив про турецькі винищувачі F-16 у повітряному просторі Карабаху.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі розпочалися масштабні бойові дії. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл мирних населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації” й обстрілі позицій азербайджанської армії. Азербайджан заявив про загиблих і поранених мирних жителів унаслідок обстрілу з боку Вірменії.
Через спалах конфлікту у Вірменії та окремих районах Азербайджану ввели воєнний стан. Обидві країни оголосили мобілізацію.
Туреччина заявила про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією, яка, на думку Анкари, “укотре порушила міжнародне право”. Президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху.
У Вірменії вже говорили про військове втручання Туреччини в конфлікт. За даними міноборони країни, літак військово-повітряних сил Вірменії Су-25 збив турецький винищувач F-16. Туреччина відкинула цю інформацію, закликавши Вірменію “якомога швидше покинути окуповані території”.
США застерегли інші держави від втручання в ситуацію. Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі.
Нагірний Карабах за підтримки Вірменії 1991 року оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.