Великобританія та Канада ввели санкції проти Лукашенка

Великобританія наклала санкції на вісьмох представників білоруського режиму, зокрема президента Олександра Лукашенка, через порушення прав людини в Білорусі після фальсифікації виборів. Про це 29 вересня повідомив сайт уряду Великобританії з посиланням на міністерство закордонних справ.

“Режим Олександра Лукашенка несе відповідальність за численні порушення прав людини стосовно опозиціонерів, ЗМІ та народу Білорусі після фальсифікації виборів. Попри численні заклики міжнародної спільноти, він відмовився вести діалог з опозицією, вирішивши натомість посилити репресії”, – зазначено у повідомленні.

Санкції передбачають заборону на в’їзд і заморожування активів вісьмох представників білоруського режиму:

Олександра Лукашенка, президента; Віктора Лукашенка, його сина, радника президента Білорусі з національної безпеки; Ігоря Сергієнка, керівника адміністрації президента Республіки Білорусь; Юрія Караєва, міністра внутрішніх справ, генерал-майор міліції; Олександра Барсукова, заступника міністра внутрішніх справ, керівника міліції громадської безпеки; Юрія Назаренка, заступника міністра внутрішніх справ – командувача внутрішніми військами); Хазалбека Атабекова, заступника командувача внутрішніми військами МВС Білорусі; Дмитра Балаби, командира мінського ОМОНу.

Погоджені з Лондоном санкційні заходи з 29 вересня вводить Канада, повідомляють на сайті уряду цієї країни.

“Канада серйозно стурбована документально підтвердженими повідомленнями про порушення прав людини, свободи преси, свободи вираження думок і мирних зібрань, а також про порушення права на вільні та справедливі демократичні вибори. Санкції, про які оголошено сьогодні, є частиною ширших дипломатичних зусиль Канади, спрямованих на те, щоб змінити нинішню ситуацію в Білорусі на краще”, – заявили в канадському МЗС.

Олександр Лукашенко – перший лідер іноземної держави, який потрапив під санкції Великобританії після ухвалення у травні “поправки Магнітського”, яка дає право уряду накладати візові та фінансові обмеження проти осіб, причетних до порушень прав людини. Уперше норму  застосували в липні проти російських громадян, яких Великобританія вважає причетними до смерті адвоката, співробітника компанії Hermitage Capital Сергія Магнітського, а також громадян М’янми та Саудівської Аравії.

24 вересня британський міністр закордонних справ Домінік Рааб попередив, що доручив санкційній групі МЗС Великобританії підготувати “санкції Магнітського” щодо відповідальних за серйозні порушення прав людини” через “шахрайську інавгурацію” Олександра Лукашенка.

23 вересня у Палаці незалежності у Мінську відбулася таємна церемонія інавгурації Лукашенка. Уперше в історії Білорусі її не анонсували. Усупереч вимозі законодавства, церемонію не транслювали на телебаченні. У Євросоюзі заявили, що не вважають Лукашенка законним президентом Білорусі.

Інавгурація відбулася на тлі політичної кризи в Білорусі: з 9 серпня у країні тривають масові акції протесту через фальсифікації результатів голосування на виборах президента, на яких, за офіційними даними, переміг Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи подавали впевнену перемогу опозиційної кандидатки Світлани Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів затримали понад 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми та поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *