Вірменія розробляє плани евакуації своїх громадян із Нагірного Карабаху, поблизу якого тривають бойові дії. Про це 28 вересня заявив в ефірі радіостанції “Говорит Москва” посол Вірменії у РФ Вардан Тоганян.
“Такі питання розробляють. Ми сподіваємося, що до цього не дійде. Але план евакуації або якісь гуманітарні коридори для співвітчизників, звичайно, розробляють, зважаючи на те, що всі ці дні діти та жінки перебували у підвалах і бомбосховищах”, – сказав він.
Дипломат також висловив думку, що вирішити конфлікт щодо Нагірного Карабаху могла б група ОБСЄ. Він вважає це “єдиним легітимним майданчиком” із цього питання.
У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
12 липня біля кордону Азербайджану та Вірменії відбулося збройне зіткнення. 13 липня конфлікт продовжився. Міноборони Азербайджану поінформувало, що азербайджанські війська знищили опорний пункт на території Вірменії, артилерійські установки, автомобільну техніку та живу силу. Водночас міноборони Вірменії повідомило про “провокаційні дії” азербайджанської сторони. У Баку заявили про 12 загиблих під час боїв у Товузькому районі, серед них – генерал-майор Полад Хашимов. З боку вірменської армії загиблих четверо.
27 вересня бойові дії в Нагірному Карабасі продовжилися. МЗС Вірменії повідомило про обстріл мирних населених пунктів, міноборони Азербайджану звинуватило Єреван у “масштабній провокації” та обстрілі позицій азербайджанської армії. Баку заявило про загиблих і поранених мирних жителів унаслідок обстрілу з боку Вірменії.