День спокути і всепрощення: Юдеї всього світу відзначають Йом-Кіпур

Одне із найбільш строгих та одночасно найсвітліших й урочистих свят в юдаїзмі стартує сьогодні ввечері. Розповідаємо про нього докладніше

Свято Йом-Кіпур називають Днем спокути і всепрощення. Ще одна його назва – Судний день.

Йом-Кіпур відзначають щорічно в 10-й день єврейського місяця тишрей. У 2020 році він розпочнеться 27 вересня із заходом сонця. 

Про що цей день

Це фінальний день у 40-денному періоді духовного очищення. Вважається, що на Рош Гашана Всевишній зважує всі вчинки людини за останній рік, а остаточне рішення виносить і записує в Книгу життя в Йом-Кіпур.

Традиції та звичаї

Основні обряди і звичаї проводяться напередодні Йом-Кіпура. Оскільки цього дня потрібно дотримуватися тяжкого посту, трапеза напередодні повинна бути максимально ситною.

Є звичай під час трапези вмочати хліб у мед, а також вживати м’ясо птиці або рибу. Також, згідно зі звичаєм, на трапезу на знак спокути запрошують бідняків.

У деяких юдейських громадах здійснюють обряд Капарот, який нагадує євреям, що за гріхи передбачено покарання.

Найвідоміший елемент обряду – це коли чоловік крутить живого півня над головою (жінки крутять курок). Замість птахів також можуть використовувати гроші, які потім йдуть на благодійність.

У Йом-Кіпур юдеї стараються роздати всі борги і виконати всі дані обіцянки, а ще жертвують біднякам. Також існує традиція просити вибачення, якщо ви завдали комусь образу.

Піст і заборони

Центральний елемент Йом-Кіпура – тяжкий 25-годинний пост. Він починається за півгодини до заходу сонця 27 вересня і триває до появи на небі третьої зірки ввечері 28 вересня.

Під час посту повністю заборонено їжу і питво. Заборона не стосується тільки дітей до 9 років, породіль і серйозно хворих.

Ще

Заборонено вмиватися і купатися.

Заборонено користуватися кремами та оліями.

Заборонено носити шкіряне взуття.

Заборонено подружню близькість.

Що бажають один одному перед настанням Йом-Кіпура

Вранці і вдень перед початком Йом-Кіпура заведено бажати друзям, рідним і просто знайомим “Гмар Хатіма това!” (“Хорошого запису в Книзі життя!”) і “Цом каль!”(“Легкого посту!”).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *