Учасники тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі мають частіше проводити засідання. Про це на нараді за участю президента України Володимира Зеленського, яка 26 вересня відбулася на контрольному пункті в’їзду-виїзду “Майорське” в Донецькій області, заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, повідомляє пресслужба глави держави.
На думку Єрмака, це необхідно з метою прискорення переговорного процесу та швидкої імплементації домовленостей лідерів “Нормандської четвірки”.
“Я хотів би попросити представників тристоронньої контактної групи, попри наближення зими, почати працювати кожного тижня. Немає сенсу затягувати процес переговорів“, – зазначив глава ОПУ.
Він додав, що було б непогано, якби більше українських політиків відвідували лінію розмежування та спілкувалися з військовими і жителями Донбасу.
Учасники наради, у якій узяли участь представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, констатували, що режим всеосяжного і стійкого припинення вогню, який триває 62-й день, є беззаперечним успіхом на шляху до досягнення миру на Донбасі, пише президентська пресслужба.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі від опівночі 27 липня.
6 вересня, на 42-й день перемир’я, бойовики на Донбасі прицільно обстріляли українські позиції в Донецькій області, було поранено військовослужбовця. Того самого дня в Луганській області внаслідок обстрілу бойовиків загинув ще один український військовослужбовець.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.