Вчора, 27 липня, в облдержадміністрації відбувся брифінг до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом, який в світі відзначається сьогодні. Гасло цього дня – «Знайти мільйон».
Під час брифінгу генеральний директор обласної клінічної інфекційної лікарні Роман Остяк коротко розповів про ситуацію в Україні, і зокрема в області, з вірусними гепатитами.
За словами Романа Остяка, найвище зараження на гепатити C, B у 15% споживачів ін’єкційних наркотиків. Міжнародні організації провели дослідження, за яким приблизно 1,5- 2% населення в тих, яких є клінічні ознаки хронічних захворювань різних ураження ендокринної системи, ниркової системи, гематологічної системи. Таким чином, було досліджено, що приблизно 8% нашої області хворіє на вірусні гепатити.
«Раніше лікування гепатиту було складним. Тому, що хворих потрібно було переводити на інтерферони, які підвищували температуру пацієнта. Проте протягом двох останніх років ми вже забезпечені препаратами прямої дії, і сьогодні практично не потрібно давати інтерферони», – зазначив Роман Остяк. Він повідомив, що на обліку лікарні спочатку був створений лабораторний кабінет, потім створили гепаталогічний кабінет, згодом – гепаталогічне відділення, де хворі могли лікуватися. Це відділення розділили на дві частини: в одній частині відділення перебували хворі, які приходили на стаціонар денного лікування. А в другій – складні хворі, які постійно перебували на лікуванні.
Пацієнти, які постійно перебували на лікуванні, один раз в місяць отримували безкоштовне лікування. Починаючи з 2017 року, на облік до центру було взято 3341 особу з числа таких хворих. Окрім того, в центрі перебуває 500 ВІЛ-хворих, у яких діагностовано вірусний гепатит. До слова, гепатит В, C – це ті гепатити, які дають до мільйона смертей в рік.
До прикладу, від гепатиту В помирає до 350 тис. осіб, а гепатитом С, в середньому в рік, заражується до 1 мільйона людей. Гепатит С є небезпечний на відміну від гепатиту В через те, що його не можливо вчасно виявити, коли В на гострій стадії легко ідентифікувати. Гепатит «С» в 80% населення протікає без симптомів, так він може проходити до 5-7 років і ніяких ознак не буде виявлено. Також цей гепатит відомий як «ласкавий вбивця».
Читайте також: Амбулаторія сімейної медицини на Косівщині отримала електрокардіограф