51% українців вважає, що опитування Зеленського – це передвиборча технологія для підвищення його рейтингу

Ініційоване президентом України Володимиром Зеленським опитування громадської думки може вплинути на явку на місцевих виборах: 14% опитаних заявили, що ініціатива глави держави підвищує ймовірність їхньої участі у виборах, 6% – що він знижує таку ймовірність. Про це свідчать дані дослідження компанії Info Sapiens, опубліковані 20 жовтня.

69% респондентів добре знають або щось чули про президентське опитування, 35% вірять у щирий намір Зеленського дізнатися думку людей, 51% вважає, що це передвиборча технологія для підвищення його рейтингу.

49% не довірятимуть результатам опитування, 44% – довірятимуть. 36% опитаних вважають, що президент втілить рішення, які ухвалять за результатами опитування, а 54% у це не вірять.

58% українців точно планують узяти участь у виборах, ще 18% – до цього схиляються, 6% – радше не голосуватимуть, 16% – точно не голосуватимуть. З-поміж усіх, хто теоретично збирається голосувати, в опитуванні планує взяти участь 58%, 36% – відмовляться.

Дослідження провела компанія Info Sapiens 18–19 жовтня 2020 року серед 1000 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Опитування проводили методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки телефонних номерів. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.

13 жовтня Зеленський заявив, що в день місцевих виборів 25 жовтня українцям запропонують відповісти на “п’ять важливих питань”.

14-го і 15 жовтня він озвучив перші два запитання:

Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах? Чи підтримуєте ви створення на Донбасі вільної економічної зони?

16 жовтня глава держави оприлюднив решту запитань:

Чи потрібно скоротити Верховну Раду України до 300 народних депутатів? Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у тяжко хворих? Чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про застосування гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?

У Центральній виборчій комісії повідомили, що не займаються підготовкою опитування. Офіс президента підкреслив, що результати опитування не матимуть юридичних наслідків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *