Понад 18 000 гривень втратили жителі обласного центру після спілкування з псевдопрацівниками банку.
Громадяни повідомляли невідомим персональні дані, за допомогою який аферисти без труднощів спустошували карткові рахунки краян.
Схема за якою діють аферисти проста й дієва. Незважаючи на численні застереження, кількість ошуканих людей з кожним днем збільшується.
Спершу додзвонювачі або надсилають сповіщення про блокування банківського рахунку, або одразу телефонують потенційній жертві. Вони розповідають про так би мовити про несанкціонований збій операційної системи й технічні причини.
Аби усунути недоліки й вберегти кошти, вони просять власників електронних гаманців уточнити конфіденційну інформацію й назвати код, який приходить на мобільний телефон, що й роблять краяни. Вже згодом перевіривши стан рахунку вони виявлять відсутність заощаджень.
Від такого роду злочину потерпіло двоє мешканців Тернополя. 18-річна потерпіла втратила 1500, а 63-річний тернополянин майже 17 000 гривень.
За даними фактами поліцейські розпочали досудове розслідування відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Поліцейські наголошують, ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо дзвонять і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.
Суворо дотримуйтеся правил користування карткою, не передавайте ніякої інформації третім особам. Якщо подзвонили і представилися співробітником банку з невідомого номера телефону, не потрібно вступати в дискусію, покладіть слухавку та зателефонуйте на гарячу лінію фінустанови. Всі дзвінки, які надходять з банку клієнту, зберігаються в історії контактів з клієнтом.