100 днів роботи Венедіктової: генпрокурор похвалилася посадками – це здебільшого не топполітики

Ірина Венедіктова підбила підсумки 100 днів роботи на посаді генерального прокурора. За її словами, за цей час обмежили чи позбавили волі понад 4 тисячі осіб. Щоправда, за ґратами опинилися здебільшого не топ-корупціонери та не політики першого ешелону. Венедіктова каже, все ще попереду.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } }

100 днів роботи на посаді генпрокурора: чим хвалиться Венедіктова

Про 100 днів перебування на посаді генпрокурора Венедіктова розповіла у відеозверненні. Про це повідомляє 24 канал.

За її словами, за весну, яка стала символічною порою покарань, 4400 осіб визнано винуватими та засуджено до обмеження чи позбавлення волі.

Серед них:

28 осіб, які вчинили корупційні злочини, 7 – кримінальні правопорушення, якими завдано збитків в особливо великих розмірах, 40 учасників організованих груп та злочинних організацій.

Чомусь в гонитві за “великою рибою” знецінюється робота оперативників, слідчих і прокурорів, які викрили, розслідували і довели у суді вину злочинців, що вбивали, викрадали людей, вчиняли теракти. Прокуратура забезпечила принцип невідворотності покарання для них”, – переконує Венедіктова.

Кого все ж таки вдалося посадити

Двоє осіб потрапили до в’язниці на 15 і 13 років за вбивство та наругу над трупом. До 13 років позбавлення волі засуджено начальника розвідки сектору АТО за державну зраду. 10 років за ґратами проведе голова правління кредитної спілки за привласнення майже 3,5 мільйона гривень. Директор одного з приватних товариств отримав 7 років за розтрату майна підприємства. Позбавили волі на 10 років двох водіїв-винуватців загибелі 6 пішоходів в центрі Харкова (імовірно, мовиться про Олену Зайцеву та Геннадія Дронова, що спровокували ДТП на Сумській – 24 канал).

А як щодо гучних справ

Венедіктова нагадала, що завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо замовлення та організації нападу на Катерину Гандзюк. Зокрема, взяли одного із підозрюваних під варту – голову Херсонської обласної ради. Також за 100 днів роботи Венедіктової Офіс Генпрокурора повідомив про підозру двом народним депутатам. За результатами перестрілки в Броварах за розподіл пасажиропотоку повідомлено про підозру кримінальному авторитету – керівнику організованої озброєної банди та 12 її учасникам.

Крім того, у червні 2020 року апеляційний суд залишив чинним вирок щодо членів злочинної організації бізнесмена-втікача.

Також держава конфіскувала майновий комплекс з наливу, схову та зливу зрідженого вуглеводородного газу у Ренійському морському торговельному порту. Його ринкова вартість становить майже 100 мільйонів гривень. А загальна вартість нафтопродуктів у ньому – понад 800 мільйонів гривень.

Генпрокурор додає, що сьогодні:

органи правопорядку розслідують понад 1 мільйон 400 тисяч кримінальних проваджень; до суду скеровано понад 30 тисяч справ; у 816 кримінальних корупційних провадженнях особам повідомлено про підозру; до суду скеровано 630 обвинувальних актів, судом постановлено обвинувальні вироки стосовно 167 корупціонерів, відшкодовано майже 100 мільйонів гривень збитків.

Крім того, за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора до суду направлено обвинувальний акт щодо засновника трьох фіктивних підприємств. Він, діючи за попередньою змовою з посадовцями Державної податкової служби України та організаторами так званих транзитно конвертаційних груп, упродовж 2019 – 2020 років формував податковий кредит з ПДВ в особливо великих розмірах. Сума збитків, завданих державі внаслідок їх протиправної діяльності, – майже 100 мільйонів гривень, а через рахунки цих товариств пройшло понад 1,5 мільярда гривень.

Водночас повідомили про підозру у понад тисячі кримінальних проваджень про вчинення злочинів у бюджетній сфері. До суду скеровано 829 обвинувальних актів і наразі постановлено більше ніж 260 обвинувальних вироків.

Крім того, за словами Венедіктової, повідомили про підозру у приблизно 500 кримінальних провадженнях про вчинення злочинів проти довкілля та у земельній сфері особам повідомлено про підозру. До суду скеровано 439 таких обвинувальних актів. Наразі судом постановлено 73 обвинувальних вироки. У кримінальних провадженнях цих категорій відшкодовано понад 56 мільйонів гривень та повернуто понад 156 гектарів земель.

Венедіктова каже, що на її особистому контролі перебувають понад чотири десятка кримінальних проваджень.

Зокрема, за фактами:

заволодіння коштами держбюджету з боку посадовців акціонерного товариства “Державна продовольчо-зернова корпорація України”, привласнення бюджетних коштів службовими особами Державного агентства автомобільних доріг України.

Експорт медичних масок до Іспанії

Згадала очільниця Офісу генпрокурора й про справу щодо поставки до Іспанії медичних масок за значно заниженим цінами по 1 гривні 23 копійки. У результаті такої схеми посадовці ухилились від сплати податків на суму в понад 15 мільйонів гривень.

У межах цього провадженн було проведено 8 санкціонованих обшуків, під час яких вилучено:

первинні фінансово-господарські документи, електронні носії інформації, чорнові записи, мобільні термінали, банківські картки, ноутбуки, зразки респіраторних масок, значні суми іноземної валюти.

Наразі проводять судово-економічне дослідження, після отримання результатів якого буде призначено експертизу. Слідство триває.

Протидія організованій злочинності

За 100 роботи Венедіктової:

викрито 106 організованих груп; знешкоджено 3 угруповання, які діяли в органах влади та управління:

– 5 – з корумпованими зв’язками,

– 10 – у бюджетній сфері,

– 3 – у банківській системі,

– 17 – використовували міжрегіональні та 7 – транснаціональні зв’язки.

Венедіктова додає, що в Запоріжжі нещодавно пройшла координаційна нарада з цього питання. Також Офісу генпрокурора вдалося впровадити удосконалений системний механізм моніторингу оргзлочинності.

Боротьба з наркозлочинністю 

Викрито 354 кримінальних правопорушення; У підозрюваних вилучено 619 кілограмів наркотиків.

Загалом у сфері протидії організованій злочинності:

до суду з обвинувальним актом направлено 119 кримінальних проваджень щодо 482 осіб, які вчинили 926 злочинів; з постановленням вироків розглянуто 24 кримінальні провадження; засуджено 86 осіб, з яких 40 – до реального позбавлення волі.

Надходження до бюджету

Прокурори пред’явили позови на суму в понад 6,3 мільяарда гривенью. Суди стягнули кошти та повернули майна на користь держави на суму в понад 2 мільяарди гривень. Реально виконано судових рішень, постановлених за позовами прокурорів, на майже 1,2 мільярда гривень.

Крім того, тривають справи щодо припинення незаконного формування суб’єктами господарювання податкового кредиту з ПДВ. Відбувається це у підприємствах реального сектору економіки через документальне оформлення сумнівних та безтоварних операцій за посередництва “транзитно-конвертаційних груп”, так звані “скрутки” ПДВ.

Отже, упродовж останніх місяців вдалось суттєво збільшити надходження до бюджету податку на додану вартість.

Зокрема,

у травні надходження зросли на 2,6 мільярда гривень, а у червні – на 3,8 мільарда гривень.

Венедіктова підкреслює, що вобота на цьому напрямі триває.

Відеозвернення Ірини Венедіктової щодо 100 днів роботи на посаді генпрокурора 

Ірина Венедіктова на посаді генпрокурора: що відомо 

Ірина Венедіктова очолила Офіс генпрокурора за підсумками голосування на позачерговому засідання Ради 17 березня: її кандидатуру підтрримали 269 народних обранців. Згодом президент Володимир Зеленський підписав відповідний указ. Власне Зеленський і вніс до парламенту подання про призначення її генпрокурором. На цій посаді Венедіктова замінила Руслана Рябошапку, якому парламент висловив недовіру ще 5 березня. Сама ж Венедіктова до цього часу виконувала обов’язки керівниці Державного бюро розслідувань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *